Бизарни љубовни совети за да се омажите од 90-тите (кои ѝ помогнале на Викторија Бекам да го „улови“ Дејвид)

„Ставете кармин дури и кога одите на трчање. Ако имате голем нос, оперирајте го“ – тврдат двете авторки на книгата „The Rules“ , која беше хит во 90-тите, а голем број познати дами, како Викторија Бекам, Кејт Мидлтон и Бијонсе тврдат дека им помогнала да ги освојат своите партнери.

bizarni-ljubovni-soveti-za-da-se-omazhite-od-90-tite-koi-i-pomognale-na-viktorija-bekam-da-go-ulovi-dejvid-01.jpg

Во 1995-та година авторките Шери Шнајдер и Елен Фајн, го објавија контроверзниот прирачник насловен Rules: Time-tested Secrets for Capturing The Heart Of Mr Right, во којшто има голем број совети за тоа како треба да се однесуваат модерните жени ако сакаат да го освојат мажот што им се допаѓа.

zboruvajte-pomalku-nosete-kratko-zdolnishte-bizarni-soveti-za-da-se-omazhite-od-90-tite-koi-i-pomognale-na-viktorija-bekam-da-go-ulovi-dejvid-10.jpg

Книгата во времето на објавување беше вистински феномен, и се распродаде во неверојатни 4 милиони примероци, па дури и Бијонсе тврдеше дека прирачникот ѝ помогнал да го освои срцето на Џеј Зи, а се верува дека оваа книга им помогнала и на Кејт Мидлтон, Меган Маркл и Викторија Бекам да го освојат срцето на нивните партнери.

zboruvajte-pomalku-nosete-kratko-zdolnishte-bizarni-soveti-za-da-se-omazhite-od-90-tite-koi-i-pomognale-na-viktorija-bekam-da-go-ulovi-dejvid-02.jpg

Но, сега, речиси 30 години подоцна, советите ги гледаме од малку поинаква перспектива и некои од нив ни звучат бизарно.

Трудете се да бидете недостапни

„Забележавме дека жените што ги бркаат мажите најчесто добиваат корпа, додека тие што се правеа непристапни успеаја да се омажат“ – советува Шери во книгата.

Не одговарајте веднаш на пораките

Според авторките, не треба веднаш да одговарате на пораките на мажот што ви се допаѓа, туку да почекате најмалку 4 часа по првата порака и по 30 минути по секоја следна порака.

zboruvajte-pomalku-nosete-kratko-zdolnishte-bizarni-soveti-za-da-se-omazhite-od-90-tite-koi-i-pomognale-na-viktorija-bekam-da-go-ulovi-dejvid-03.jpg

Не прифаќајте состанок во сабота, ако ви се јави по среда

Авторките ова го објаснуваат така што напоменуваат дека ако тој одлучил во последен миг да ве покани на состанок, тогаш вие ќе му бидете девојката што за сѐ друго ја бара во последен миг.

Ослабете и трудете се да не се здебелите

„Мажите не сакаат девојки со прекумерна тежина. Наречете го тоа сексистички, нефер или површно, но тоа е вистината“ - се наведува во книгата.

zboruvajte-pomalku-nosete-kratko-zdolnishte-bizarni-soveti-za-da-se-omazhite-od-90-tite-koi-i-pomognale-na-viktorija-bekam-da-go-ulovi-dejvid-11.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Врска со постар маж или постара жена - Кои се предностите, а кои недостатоците? Постарите мажи не сакаат игри и ќе се трудат да ве заштитат од лоши искуства. Но...
„Вљубена сум во шефот - како да го натерам да ги остави сопругата и децата и да биде со мене?“ „Знам дека е глупаво да започнеш врска со оженет маж, но тој вели дека сака да ј...
Прашувам за пријател: Мојот нов дечко не знае дека имам дете – како да му кажам, а да не ме остави? „Проблемот е во тоа веќе двапати бевме на состанок, а јас не сум му кажала дека ...
„Се договараме да имаме секс, па некој заспива“ – Србинки за сексуалниот живот по 9 години брак (18+... „Обично и двајцата сме толку уморни, што некој заспива пред телевизорот. И кога ...
4 мали лоши навики што создаваат големи проблеми во бракот Дали кога ќе си дојдете од работа, ја фрлате облеката на подот и чекате партнеро...
Знаци дека некој се вљубува во вас на прв поглед, според експерт за говор на тело Разговара со вас, а погледот ѝ шета од очите до усните... Кои знаци ја издаваат ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg