Врска со постар маж или постара жена - Кои се предностите, а кои недостатоците?

Постарите мажи не сакаат игри и ќе се трудат да ве заштитат од лоши искуства. Но, бидете подготвени сите да ги интересира дали сте со него поради пари или некаква корист.

vrska-so-postar-mazh-ili-postara-zhena-koi-se-prednostite-a-koi-nedostatocite-01.jpg

Дали големата разлика во години меѓу партнерите ќе биде препрека или предност во врската е индивидуално и зависи од самите партнери.

Но, како во секој случај, постојат неколку предности и недостатоци од врската со партнер кој е значително постар од вас.

Предности да се биде во врска со постар маж:

Финансиска стабилност

Не се работи за сумата на пари што ја има, туку за начинот на кој располага со нив.

Девојките едноставно ја сакаат сигурноста што ја чувствуваат покрај маж кој мудро ги вложува своите пари во иднината и кој нема да си дозволи да остане без ништо 5 дена пред следната плата. 

Кој на кого ќе пише прв е минато

Постарите мажи не играат детски игри.

Ако се вистински заинтересирани тоа директно ќе го покажат.

vrska-so-postar-mazh-ili-postara-zhena-koi-se-prednostite-a-koi-nedostatocite-05.jpg

Поддршка и внимание

Кога ќе бидете тажни и потиштени, ќе ги откаже сите планови и времето ќе го помине со вас, правејќи сѐ за да ве расположи.

Искуство

Позрели се, поискусни и знаат како да се справат со многу ситуации.

Тие веќе поминале низ повеќе животни предизвици и нема да дозволат и вие да се „изгорите“.

Доследно однесување

Постарите мажи имаат изграден карактер, кој многу ретко подлегнува на промени.

Значи, каков ќе го запознаете, таков и ќе биде цело време.

prednosti-i-mani-na-vrskite-so-postar-maz-ili-postara-zena-11.jpg

Предности во врската со постара жена

Искуство 

Повозрасните жени знаат што сакаат и како тоа да го добијат. 

Независност 

Повеќето жени во зрелите години веќе имаат успешна кариера и не очекуваат мажот да ги издржува, со што се намалува дилемата на мажот дали неговата партнерка е со него од корист.

Зрелост 

Постарите жени знаат да ги ценат вистинските работи во животот.

Можете да имате конструктивен разговор со нив без да се грижите дали можеби ќе ја погрешите темата или ќе отидете во погрешна насока. 

prednosti-i-mani-na-vrskite-so-postar-maz-ili-postara-zena-07.jpg

На следната страница прочитајте кои се маните на овие врски...Би можело да ве интересира:

„Кучешка“ поза со лисици за авантуристите што сакаат жежок секс (18+) Сакате да го „зачините“ сексуалниот живот? Секогаш можете да пробате нешто ново ...
„Мојот дечко им раскажува на колегите за нашиот сексуален живот и не сака да престане - што да права... „Не мислев дека толку многу може да ми пречи што зборува мојот дечко зборува за ...
Упатство за жени: Како да сакате маж? Правило за помнење: Во некоја ситуација тој ќе се однесува несоодветно, ќе биде ...
Прашувам за пријател: Имам 22 години, а мојот дечко 55 – Како да знам дали ме сака само за секс? „Jас постојано се обидувам да најдам работи што можеме да ги правиме заедно, за ...
Можна ли е врска на далечина + како да ја зачувате близината со партнерот? Поставете правила и редовно слушајте се преку видео повици - врската на далечина...
„Вљубена сум во шефот - како да го натерам да ги остави сопругата и децата и да биде со мене?“ „Знам дека е глупаво да започнеш врска со оженет маж, но тој вели дека сака да ј...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg