21 работа во сексот што секој треба да ја направи барем еднаш (18+)

Ако партнерот доживеал оргазам, а вие не, кажете му го тоа и бидете искрени дека сакате да го доживеете истото задоволство што и тој.

21-rabota-vo-seksot-shto-sekoj-treba-da-ja-napravi-barem-ednash-01.jpg

Сексот е забавен, интимен, различен со различни луѓе... Може да го имате и кога сте во врска и кога сте сингл. А, најдобрата работа од сè е што и после многу години, не станува досаден (освен ако не ги правите истите работи цело време).

Важно е да испробувате нови работи, но и да бидете искрени за тоа што ви се допаѓа, што не и да не криете работи од партнерот само за да не му ја нарушите самодовербата.

За да имате возбудлив сексуален живот, барем еднаш треба да направите некои работи:

Научете да мастурбирате

Научете како да се задоволите себеси и запомнете – нема ништо лошо во тоа да мастурбирате.

Секс набрзина

Понекогаш е повозбудливо да имате секс набрзина „од нога“, отколку да го одолговлекувате моментот на задоволство.

Долг секс кој трае со часови

Сензуално водење љубов, без брзање, како да го имате целото време на овој свет.

Вклучете многу бакнежи, предигра, галење, еротска масажа, па дури потоа препуштете му се на самиот секс.

Анален секс

Иако многу луѓе одбиваат да пробаат, пристапете ѝ на идејата со отворен ум и пробајте барем еднаш во животот.

Ако не ви се допадне, можете да престанете или да одбиете во иднина.

21-rabota-vo-seksot-shto-sekoj-treba-da-ja-napravi-barem-ednash-04.jpg

Кажете му на партнерот ако не сте доживеале оргазам

Ако партнерот доживеал оргазам, а вие не, кажете му го тоа (без лут тон) и бидете искрени дека сакате да го доживеете истото задоволство што и тој, и поттикнете го да продолжите со секс игрите.

Кажете ако не ви се допаѓа тоа што го прави партнерот

Не смеете да криете ако не ви се допаѓа тоа што го прави партнерот.

Напротив, кажете му, па кажете му и што сакате за да знае како да ве задоволи.

Побарајте да ги прави работите што ви се допаѓаат

Ако има нешто што многу ве возбудува, побарајте од партнерот почесто да го прави тоа.

21-rabota-vo-seksot-shto-sekoj-treba-da-ja-napravi-barem-ednash-02_copy.jpg

Имајте секс без да испуштате звуци

Обидете се да имате секс без да испуштите некаков звук, може да биде забавно.

Имајте гласен секс

Барем еднаш дозволете си да бидете гласни и да викате колку што сакате.

Гледајте порно филм

Сите луѓе не сакаат да гледаат порно филмови, но изгледајте барем еден филм за возрасни во животот.

Така ќе знаете дали ви се допаѓа или не, па ако некој ве праша зошто не гледате, ќе имате конкретно објаснување зошто е тоа така.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Бон-тон правила во сексот што секоја културна жена треба да ги знае (18+) По сексот секогаш бидете подготвени да си заминете, освен ако партнерот не ви ка...
Гоца Тржан сака секс на јавно место, Ким Кардашијан – кучешка поза: Што им е омилено во сексот на по... Анџелина Џоли сака садо-мазо, а Ријана секси играчки и врзување... Што сакаат на...
„По трауматичното детство и загубата на синот станав зависничка од секс – Како се чувствував секојпа... „Она што беше различно кај мене беше тоа што јас не го користев сексот за задово...
Бон-тон правила во сексот, што секој културен маж треба да ги знае (18+) Не избрзувајте да ги покажете сопствените вештини, бидете искрени за тоа што ви ...
Секс поза „клацкалка“ – наменета за девојките што сакаат да доминираат за време на сексот (18+) Со оглед на тоа што партнерот треба да стои мирен, оваа секс поза е одлична за о...
Прашувам за пријател: „Сопругот дозна дека гледам порно и си замина од дома - како да го вратам?“ (1... „Се изненадив што тој се вознемири. Сега мисли дека не ме задоволува. Толку...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg