Пет златни правила како да ја зачувате вашата врска
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Пет златни правила како да ја зачувате вашата врска

pet_zlatni_pravila_smallСекоја врска има свои нагорни и надолни периоди. Да поедноставиме, ова е листа на 5 златни правила кои ќе ви помогнат да ја зачувате и унапредите вашата љубовна врска.

 

1.Најдете повеќе време за вашиот парнер/ка.
Морате да најдете време за својот партнер/ка и да си го поставите како приоритет. Тие моменти мораат да бидат поважни од работата, парите и пријателите.

2.Споделете ги тајните со парнерот/ката.
Сите имаме тајни ама кога ќе ги споделите тајните скриени мисли со партенрот, тогаш делите и посебно заедничко чувство. Семејството и пријателите за некои работи не мора да бидат запознаени.

3. Организирајте вечерно излегување.
Може да станува збор за вечера за двајца, или шетање со пријателите, излагањата се многу важни дури и ако сте во повеќегодишна врска со една особа.

4. Зачинете го љубовниот живот.
Ако сексот во врската ви станал монотон и тоа ви смета, пробајте и тој дел од вашата врска да го подобрите со нови пози или активности – всушност понекогаш е доволно само промена на околината, или да се осмелите да го направите тоа на некое по јавно место! Изтражувањата покажале дека таквите експериментирања во сексуалниот живот вистински ги спасуваат врските. Предиграта во никој случај не смеете да ја потцените!

5. Ствете ги под контрола вашите трошоци.
Доколку живеете со вашиот партнер, контролирајте ги трошоците и избегнувајте долгови. Ако имате финансиски проблеми, тоа ќе ви се одрази многу лошо на врската. Експертите препорачуваат дека пред секое одење на шопинг, прво исплатете ги заедничките долгови и обврски за да не ви страда врската!

Би можело да ве интересира:

5 секс прашања кои мора да му ги поставите на партнерот Ако сакате голема интимна поврзаност и одличен секс, за некои работи мора да раз...
Секс поза за сигурен оргазам – Лежечки полицаец (18+) Лесна е за изведување и ветува интензивен оргазам. Слична е на кучешката, но во ...
4 секс идеи кои ќе ви помогнат да ги разгорите страстите Кога сте во долга врска. работите некогаш знаат да станат монотони. Како што ги ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg