11 работи за кои жените копнеат во сексот


11 работи за кои жените копнеат во сексот

Добра комуникација и заинтересираност од страна на партнерот дали сѐ е во ред при сексот. Реалистични очекувања од нив, а не очекувања како од порно ѕвезда.

11-raboti-za-koi-zhenite-kopneat-vo-seksot-01.jpg

Далеку од тоа дека постои магична листа со трикови која ќе направи жената да ја изгуби главата во креветот.

Секоја жена е различна и сака различни работи.

Сепак, постојат некои работи што кај повеќето жени го подобруваат сексуалното расположение.

Работи кои жените ги сакаат во креветот:

- Амбиентална музика за секс.

- Апсолутно да нема притисок врз неа за ништо од типот „Блиску ли си до оргазам?“.

- Работите да се одвиваат бавно и постепено, а не како на трка.

- Партнерот да не биде себичен и нивните потреби да ги става на прво место.

- Да не чувствуваат страв дека ќе бидат осудени за било што, од типот на вишок килограми или некое однесување или сексуална фантазија.

11-raboti-za-koi-zhenite-kopneat-vo-seksot-02.jpg

- Орален секс при кој партнерот ќе покаже ентузијазам.

- Отвореност за нивните сексуални идеи.

- Прикажување на вокален ентузијазам.

- Добра комуникација и заинтересираност од страна на партнерот дали сѐ е во ред при сексот.

- Добра хигиена и на партнерот и на креветот.

- Реалистични очекувања од нив, а не очекувања како од порно ѕвезда.

С. С. | Црнобело / фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

„Како ми стои?“, „Ништо не ми е“ - Работи што мажите ги мразат кај жените Кога зборуваме за животот на младите брачни парови, има многу работи во кои тие ...
14 работи кои ги прават жените што се добри во кревет Дали партнерот со вас го има најдобриот секс во животот? Кои карактеристики ве п...
14 работи кои мажите им ги кажуваат на жените, а жените ги мразат „Изгледаш одлично за своите години.“ – Мажите и жените постојано имаат проблем в...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg