Најдобро облечени посетители на Моден викенд Скопје - ден 1 (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Најдобро облечени посетители на Моден викенд Скопје - ден 1 (фото)

Синоќа започна Модниот викенд во Скопје, па по тој повод Музејот стана местото каде модно се изразија сие кои присуствуваа.

najdobro-obleceni-na-moden-vikend-skopje-den-1-foto-001.jpg

Дел од присутните се одлучија да играат на сигурна карта, но имаше и дел кој не се плашеше да покаже дека Скопје е достојно за модно случување од светски размери.

Видовме ексцентрични комбинации, изострено чувство за мода, но и модна класика која не ги прекршува правилата.

Нашиот фото-апарат ги улови најдобро облечените од првиот ден на Моден викенд Скопје:

М. Д. | Црнобело
Фото: Коста Калошев

Би можело да ве интересира:

Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...
Модно парче за сите сезони: Кошула со балон ракави Кошулата е едно од оние модни парчиња кои никогаш не излегуваат од мода. Кошу...
Моден тренд за пролет 2019: Како да носите долги шорцеви? Долгите шорцеви повторно се враќаат во мода, па време е да „прочепкате“ во шкафч...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава