Прошетајте низ Венеција
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
kozmeticarka 12-12-2019


Прошетајте низ Венеција

prosetajte-niz-romanticnata-venecija-povekjeВо минатото ако сме сакале да разгледаме нов град, сме барале книги во библиотеки или пак сме оделе директно таму. Денес е многу поинаку. Ретко кој...

 

...знае да чита мапа – затоа што тука е GPS. Благодарение на технологијата можеме да видиме како изгледа некој град, место и сите детали кои не интересираат.

Секако, ништо не е исто како и реална посета на тоа место, но зошто да не истражите претходно на интернет  - што да посетите.

За сите оние кои немале можност да го посетат еден од најромантичните италијански градови – Венеција, сега имате можност за виртуелна прошетка.

Дури и можете да направите тура со гондола низ каналите. А, за оние кои веќе биле, убава можност да се потсетат на убавините на Венеција.

Кликнете тука за вашата виртуелна прошетка низ Венеција!

prosetajte-niz-romanticnata-venecija-1

prosetajte-niz-romanticnata-venecija-2

Ако ви се допадна, можете да направите уште една виртуелна прошетка низ Ватикан - http://www.crnobelo.com/zivot/patuvanje/6076-ve-vodime-vo-vatikan

Би можело да ве интересира:

LonelyPlanet го советува светот: Како и зошто да ја истражите Македони... Во Македонија се пронајдени населби што датираат пред повеќе од 5.000 годин...
Работи што не треба да ги кажувате во другите држави ако сакате да бид... За многу туристи, комуникацијата со локалните жители е важен дел од нивното пату...
Странците одбраа: Најубавите зимски дестинации на Балканот Во светските медиуми, сè почесто се спомнува Балканот како примамлива дестинациј...