Хороскоп за Бик


Астрологија

Дневен хороскоп

Бик Бик
 20.04-20.05

Дневен хороскоп за Бик - вторник, 21 септември 2021

Сакате да направите позитивни промени, но не заборавајте дека ќе ви биде потребна помош. Па, слободно обратете се кај најсаканите и најблиските личности. На работното место најмногу ќе се фокусирате на односот со колегите, но бидете подготвени и за некакви преговори што ќе имаат влијание врз вашата иднина. Ако сте во врска, немојте да ги премолчувајте проблемите. Не очекувајте партнерот да ги прочита вашите мисли.

Неделен хороскоп

Бик Бик
 20.04-20.05

Љубов Работа Здравје
5 4 4

20 до 26 септември 2021

Љубов: Во овој период ќе бидете преокупирани со една личност. Толку ве маѓепсала што ќе поминувате преку сите нејзини мани, љубомора и ситни лаги и ќе ѝ се фрлите во прегратки. Немојте да се расправате со партнерот, особено ако станува збор за ситници.

Работа: Под услов да не пропуштите поволна шанса, може да очекувате деловен успех. Во спротивно, можни се загуби и нервози. Овие денови ќе донесете одлука која ќе го смени вашиот живот. Постои страв од промени, но мора малку да ризикувате. Само така може да успеете.

Здравје: Може да бидете нервозни поради зголемената енергија која треба да ја канализирате на начин кој ве смирува. Физички добро се чувствувате.

Совет: Направете добар план.

Месечен хороскоп

Бик Бик
 20.04-20.05

септември 2021

Работа: Деловниот аспект ви носи промени на кои ќе морате да се навикнете затоа што ќе ги има многу во наредниот период. По големите успеси, можно е да дојде и време на стагнација. Во текот на септември ќе мора да се соочите со предизвици кои ќе ја тестираат вашата одлучност, или ќе наидете на работи кои може да ви помогнат да го дефинирате својот идентитет. Било да се одлучите да се соочите со овие предизвици или да ги користите како појдовно скалило кон поголем успех, Ви се советува да бидете мирни, одлуките да ги носите со студена глава и да не се водите само по материјалните работи за да го одржите балансот. Невработените Бикови ќе добијат шанса да се вработат во областа на градежништвото, ИТ секторот, здравството и администрацијата.

Љубов: Овој месец немате време за празни приказни. Сакате да го подобрите односот со партнерот и да преминете на следното ниво на врската. Во тоа ви помагаат ѕвездите и ќе успеете со отворен разговор да го добиете она за што сте мечтаеле. Свесни сте дека времето бргу поминува и имате силна желба за основање на семејство. Размислувате за принова, но и за иднина со партнерот. Овој месец ќе уживате во нежности и романтика, токму тоа ви е потребно. Во септември сѐ е во знакот на голем раст и на љубовно и на полето на кариерата. Ќе бидете исполнети, задоволни и ќе се чувствувате сакано. Слободните Бикови имаат шанса да ја обноват врската со бившиот партнер.

Здравје: Вашето здравје ќе биде променливо во првата половина од септември. Потребно ви е повеќе движење и физички активности. Во спротивно можни се болки во вратот, грбот и половината. Кон средината на месецот можен е пад на имунитетот и склоност кон воспалителни процеси. Кон крајот на септември ќе дојде до подобрување и стабилизирање на здравјето.

Годишен хороскоп

Бик Бик
 20.04-20.05

2021

За родените во знакот на Бик, 2021 година ќе биде среќна година и ќе биде одбележана со промени на љубовно и професионално поле.

Февруари, април и мај ќе бидат најдобри месеци за Биковите да истражуваат нови места и да стекнат колку што е можно повеќе знаење од разни области на интерес.

Биковите се заљубени во музика и уметност, комуникативни се и друштвени и имаат одлична смисла за хумор, во нив царува романтика, но и тврдоглавост, а во 2021 ќе дојде до промени во нивниот живот.

Ќе биде зголемена потребата за љубов и внимание, можни се нови професионални можности, ќе имаат добар ментор и еден ден може да го достигнат посакуваното ниво за да си отворат свој бизнис.

 

Финансии и работа

Венера е планетата која владее со вашиот знак, а ќе се задржи во финансискиот сектор од април до почетокот на август. Овој период е посебно нагласен како потенцијален за промени во финансискиот статус.

Преговорите ќе се одвиваат додека не потпишете важен договор или додека не се донесе важна одлука, а тоа може да се оствари околу јуни.

Крајот на годината може уште повеќе да ви се посреќни со нов „финансиски шприц“ кој ќе ве подбутне полесно да ја завршите 2021 година и да ја започнете новата.

На професионално поле ќе наидете на повеќе пречки кои ќе бидат непожелни за вашите нерви, но клучно е да останете упорни и да го барате она што мислите дека го заслужувате.

Можно е да ја промените професијата, бидејќи моменталната повеќе не буди ништо во вас, освен монотона рутина која не ви годи.

На почетокот на годината ќе се остварат промените кај повеќето Бикови, а од 3 февруари до 21 март важно е да вложите повеќе труд на ова поле. Ова е периодот кога се очекува да се оствари напредување или промена на работата.

Повеќе промени во работниот живот се очекуваат во периодот јуни/јули.

Во последните месеци од годината ќе мора да покажете сериозност и да не го мешате приватниот со професионалниот живот.

 

Љубов

Биковите кои се во врска, ќе го гледаат партнерот од нов агол во 2021, а врската ќе се освежи целосно и кај повеќето ќе дојде до стапување во брак. Жените во знакот на Бик ќе донесат дете на светот.

Слободните Бикови ќе ја имаат среќата на своја страна и ќе имаат шанса да ја пронајдат сродната душа. За таа цел, не се затворајте во себе и не го поминувајте целото време сами дома.

2021 ќе биде година на подобрување на љубовниот живот, посебно кај оние кои се во врска на далечина. Ќе дојде до зближување и соединување.

Се забележува раст на ова поле, посебно во август и септември, а во мај може да започне процесот на промени.

Уште од почетокот на годината Биковите ќе ги облее чувство на љубовно задоволство и расположение кое ќе се отсликува на овој сектор.

Следете го внатрешниот глас и срцето, но не дозволувајте „љубовни уцени“ и не го заборавајте разумот во клучни моменти.

Мажите родени во знакот на Бик ќе бидат заштитнички поставени и целосно посветени на исполнување на желбите на партнерката и нејзиното добро. На моменти премногу фантазирате, но вашата партнерка ќе ве спушта на земја. Имате можност слободно да се изразувате.

Жените пак кои се родени во знакот на Бик, на почетокот може да почувствуваат монотонија, но набрзо нешто ќе им ги обнови страстите.

 

Здравје

Во текот на годината можни се повремени главоболки, иритација на дишните патишта или вирусни инфекции, нема ништо сериозно и вредно за грижи, но важно е да правите редовни контроли, како и да ги преземете сите потребни мерки за заштита.

Биковите ќе мора да обрнат повеќе внимание на она што ќе го внесуваат во себе во текот на 2021. Сериозно пристапете кон проблемот со зголемено консумирање на алкохол и лекови, доколку сте претерале, можно е да бидете склони кон инфекции и ослабнат имунитет.

Слатките задоволства ќе ве носат во искушенија, но кон пролетните месеци можно е да го ставите во ред начинот на исхрана.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg