Астрологија

Дневен хороскоп

Рак Рак
 21.06-22.07

Дневен хороскоп за Рак - вторник, 28 март 2023

Барањата на луѓето околу вас ви ја цицаат енергијата. Обидете се да не ве исфрлат од колосек. На моменти работите со неверојатна брзина на моменти сте комплетно летаргични. Малку тргнете ја настрана работата и посветете се на вашите лични работи. Направивте многу љубовни грешки периодов, како да не научивте ништо од минатото.

Неделен хороскоп

Рак Рак
 21.06-22.07

Љубов Работа Здравје
5 4 4

27 март до 2 април 2023

Љубов: Раковите оваа недела можат да ги расчистат своите емотивни ситуации. За оние кои се зафатени, односот со партнерот ќе биде подинамичен, а во врската ќе се почувствува поголема тензија. Слободните припадници на знакот би можеле да се заљубат во некого, или да започнат нова љубовна врска.

Работа: Влегувате во фаза на голема возбуда, бидејќи на вашето работно место ќе се случат многу работи кои нема да ви се допаднат и кои ќе сакате да ги промените. Воспоставувате значајни контакти со странци. Очекувате прилив на пари и извонредна добивка преку заеднички бизнис со странци.

Здравје: Можно е воспаление на мускулите. Доколку ви се наметне осаменоста, добредојдена е, бидејќи сте во фаза на преиспитување. Грижете се за себе, на сите начини за да ја одржувате рамнотежата на умот и телото.

Совет: Ќе бидете по малку од сѐ.

Месечен хороскоп

Рак Рак
 21.06-22.07

март 2023

Работа: Раковите имаат продуктивен месец кога се во прашање деловните активности, ќе успеете да го одржите вашиот ритам на работа. Обидете се да приспособите одредени деловни задачи на себе, не дозволувајте да ве понесе енергијата на колективот и не се препуштајте на меланхолијата. Немате доволно помош од блиски луѓе, но за тоа сте делумно виновни, бидејќи сакате да ги преземете сите обврски. Сега гледате колку е тешко и добро би ви дошла пауза, но веќе е доцна, другите мислат дека вие сте задолжени за сè и во моментов не размислуваат да ви дадат поддршка и да ви помогнат барем за некои работи. Пред вас е креативен месец во кој многу Ракови ќе најдат слободно време за своите хобија во кои бескрајно ќе уживаат.

Љубов: Пред Раковите е романтичен месец, уживајте во магијата која е пред вас. Позитивните астролошки аспекти ја будат романтичната страна на вашата личност која го радува вашиот партнер, сакате да постигнете мирна и заводлива атмосфера во домот. Фокусот е на љубовниот живот, но и на продуктивните семејни односи. Поминувајте повеќе време со партнерот, тој тоа ќе го цени и ќе ви го возврати вниманието. Фокусот ви е на семејството. Слободните припадници на знакот уживаат во вниманието кое го добиваат каде и да се појават, зрачат со позитивна енергија и шансите за запознавање на интересни личности преку пријатели се зголемени.

Здравје: Можни се болки во грбот и инфекција на очите, веќе некое време имате проблеми со очите. Претпоставувате дека е алергија, но вашите симптоми сè уште не исчезнуваат и треба да побарате совет од лекар. Премногу седите на работа и недостатокот на активност предизвикува болка во долниот дел на грбот. Најдете време за спорт или рекреативни активности.

Годишен хороскоп

Рак Рак
 21.06-22.07

2023

Годишниот хороскоп предвидува дека 2023 за Раковите ќе биде годината кога животот ќе ви се подобри и ќе влезете во стабилна фаза, a ќе ви бидат отворени многу шанси за животни промени. 

Имате на што да се радувате во 2023 бидејќи новата година ќе ви овозможи да ги ставите работите во ред и ќе ве води на едно ново животно патување полно со искуства и лекции. 

Годината ќе ви започне со голем број обврски и одговорности и ќе се чини дека луѓето ве туркаат во сите насоки, очекувајќи го вашето време и внимание.

Обидете се да избегнувате големи игри и невозможни соништа, ќе успеете да постигнете многу. Пред вас има многу цели за достигнување, но нормално е на патот до некои од нив да наидете на пречки. 

Можно е да имате периоди кога концентрацијата ќе ви биде ставена под знак прашалник, но нема да се откажете во ниту еден момент и упорноста ќе ве доведе до успех.

Не зависете од други луѓе и не се мешајте во туѓите животи – гледајте си ја сопствената работа, чувајте ги големите идеи за себе наместо да се фалите пред секого, не ги потценувајте другите, но ниту себе.

Помеѓу јули и септември ќе минувате низ стресен период, вербата ќе ви биде ставена на тест, а хармонична атмосфера ве очекува од мај до јули и од септември до октомври.

Најголемата моќ и енергија ќе ја доживеете од март до мај.

Работа и финансии

Почетокот на годината може да владее статус-кво на поле финансии, но почнувајќи од летото 2023, финансиите ќе ви станат приоритет број 1.

Ќе вложувате многу енергија и внимание на ова поле, а ви се советува да го ставите во ред вашиот буџет, да направите реорганизација на финансискиот живот, инвестициите, плановите, стратегиите и заработката.

Време е да заживеете на финансиски план, ова е период кога ќе почнете да водите поздрав финансиски живот и да не мора да се грижите за секој еден денар трошок.

Ќе мора да донесете некои тешки одлуки во поглед на финансии и да одлучите кои се вашите вистински потреби.

Ќе бидете насочени кон долгорочни стратегии и инвестиции, ќе размислувате за повратни инвестиции во наредните 5-10 години и ќе ја проценувате вредноста на секој поголем трошок наместо импулсивно да трошите.

Ова ќе биде година кога чекор по чекор ќе го градите вашето богатство, без размислување за брзи и лесни пари.

За таа цел, ќе треба да се трудите во текот на целиот тој процес, многу Ракови ќе работат повеќе од што треба и ќе ги преземат сите чекори во кариерата за да стекнат контрола над финансискиот живот и да успеат.

Ви станува јасно дека не можете секогаш сами да успеете на професионално поле и дека ви се потребни луѓе кои ќе ви помагаат, па ќе научите да делегирате обврски, да водите тим, но во истото тоа време не заборавајте дека не сте шеф, туку треба и самите да учите и да се издигнувате.

Работата нема да ви биде мака и ќе имате силна мотивација во текот на целата година за деловни активности. Може да наидете на завидливи карактери кои ќе пробаат да ве бутнат од позицијата на којашто сте, но ќе ги надминете сите препреки.

Оние Ракови кои подолго време се бараат во кариерата и не може да им се посреќи, до крајот на 2023 ќе ја најдат својата идеална работна позиција, некои ќе го добијат посакуваното унапредување, а контактите ќе ве доведат до вистинските бизнис успеси.

Љубов

Љубовниот хороскоп за 2023 предвидува дека во наредните месеци работите дефинитивно ќе станат подобри за вас на ова поле.

Поминувајте повеќе време со семејството, пријателите и избраниците, а одбегнувајте луѓе кои ви завидуваат и прават вашиот љубовен живот со сила да изгледа како да нешто не е во ред. Контролирајте си ги емоциите бидејќи ќе бидете изложени на подеми и падови, но секогаш ќе го наоѓате патот кон врвот.

Многу Ракови минатата година ја најдоа својата сродна душа или стапија во брак со избраниците, а трендот ќе продолжи и во 2023.

Нема да треба многу да се мачите да ја пронајдете љубовта ако уште не сте ја нашле. Шансите ќе бидат пред вас, само треба да ги користите, љубовта буквално ќе ве следи вас.

Немојте да се збуните ако вашата втора половина ја пронајдете во светот на бизнисот, очекувајте секакви изненадувања од сите познанства.

Вашиот сопружник, партнер или љубовник ќе ве разгалува и ќе сака да ви овозможи сè што може, па дури и ако треба да отиде до крајот на светот за да ве усреќи.

Ќе уживате во тоа што гледате дека некому сте толку важни и конечно ќе се препуштите на љубовта.

Многу Ракови ќе направат нов чекор и годината ќе биде во знакот на запросувања, склучување бракови и зголемување на семејствата.

Односите ќе се зацврстуваат, но тоа не значи дека баш секој ден од годината ќе биде толку безгрижен и забавен, имате уште лекции за учење.

За сето таа љубов и внимание кои ги добивате, вашиот партнер очекува дека треба да добие барем малку за возврат, па важно е да ја препознаете границата.

Кај многумина во одреден период партнерот ќе направи да се чувствувате како да сте должни и како да сте негов роб, а тоа може да доведе до несогласици и пречки.

Оние кои ќе успеат да ги надминат овие проблеми, ќе станат посилни од кога било во љубовното партнерство, без грижи, ве очекуваат добри работи на љубовно поле.

Здравје

За Раковите во 2023 ќе биде многу важно дали ќе успеат да одржат баланс или ќе ги отпуштат работите од контрола, што ќе влијае со влошување на здравствената состојба.

Ова е периодот кога треба да научите да го цените здравјето и дека е подобро да спречите отколку да лечите.

Ќе постигнете напредок на ова поле до крајот на годината и ќе сфатите дека ништо не вреди колку здравјето.

Во првата половина од годината обрнете внимание и на менталното здравје, за во втората половина да блеснете во полн сјај.

На моменти може да се чувствувате исцрпено, но годината ќе ви донесе неверојатни промени во животот.

Не заборавајте колку позитивно може да влијаат физичките активности, па размислете за тоа да почнете со некаков спорт и целосно да се трансформирате физички и духовно.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg