Астрологија

Дневен хороскоп

Вага Вага
 23.09-22.10

Дневен хороскоп за Вага - недела, 2 април 2023

Денес обидете се да воведете малку баланс во животот. Се чувствувате изморени по напорната работна недела, па затоа искористете го денот за да се релаксирате. Ако сте во врска, испланирајте романтична вечера со партнерот. Слободните Ваги почнуваат да размислуваат за нова љубов. Време е да се вратите во игра! Искористете го крајот на денот да направите истражување поврзано со работата – тоа ќе ви ги олесни обврските од утре.

Неделен хороскоп

Вага Вага
 23.09-22.10

Љубов Работа Здравје
5 4 4

27 март до 2 април 2023

Љубов: Вагите оваа недела ќе успеат да ја подобрат комуникацијата со личноста со која се во врска и ќе може да ги решат недоразбирањата кои ги оптоварувале во преодниот период, така што на емотивен план се ќе биде во речиси совршен ред. Оние што се сами би можеле да запознаат интересна личност.

Работа: Пријателите ви нудат одлична шанса за заедничка работа. Ако се работи за медиуми или компанија во која работат претежно млади, без разлика на полот, прифатете ја без двоумење. Преку партнерите следуваат неочекувани профити. Бидете подготвени да возвратите.

Здравје: Ѕвездите велат да слушате добри совети, а еден од нив е да ги намалите оброците и да ја зголемите физичката активност. Обрнете внимание на несоницата, можно е да е поради нервози.

Совет: Уживајте со пријателите.

Месечен хороскоп

Вага Вага
 23.09-22.10

април 2023

Работа: Ова ќе биде добар период за напредување во кариерата, особено ако се занимавате со креативна работа. Во деловното опкружување владее хармонична атмосфера, што за вас е неопходен услов за креативно размислување и ефикасност во работата. Можеби ќе треба да направите некои компромиси, а ако размислувате за промена на работното место, направете темелно истражување и подготовка пред да донесете одлука. Деловните патувања можат да ви бидат од голема корист.

Љубов: Планетите негативно влијаат на вашите блиски и на сите други меѓучовечки односи, па добро е да почекате да помине влијанието пред да донесете некои крупни одлуки. Во првата половина од месецот емоциите за партнерските односи се движат од крајност до крајност, од екстаза до нетолеранција. Во втората половина на април притисокот ќе се намали и полесно ќе најдете заеднички јазик со сите, како што вообичаено правите. Ако сте сами, исто така може да ви биде тешко да се справите со емоциите, може да се чувствувате предизвикани и обземени од ситуации и настани кои не ве засегаат лично. Обидете се да не заземете став јавно бидејќи не сте во можност да донесете објективни заклучоци.

Здравје: Во април планетарното влијание ви носи нова енергија, па ќе бидете здрави, силни и мотивирани. Лесно ќе ги надминете хроничните заболувања или ситните здравствени проблеми и ќе ја поддржите вашата ментална благосостојба со методи за релаксација, како што се медитација и техники на дишење.

Годишен хороскоп

Вага Вага
 23.09-22.10

2023

Вагите во 2023-та година може да очекуваат значително да им се подобри финансиската состојба, а можни се радикални промени и на љубовен план. Годината ќе ја започнат полни со енергија и мотивирани за нови успеси.

2023-та година ќе биде мошне важна година за голем број Ваги. Упорноста, истрајноста и еланот со којшто ќе ги извршувате работните задачи во носат нови успеси, а дополнително ќе треба да се справите и со голем број одговорности поврзани со луѓето во вашето опкружување.

Освен што може да очекувате голем број обврски на работното место, во втората половина од годината ќе ви се чини дека најголем дел од времето и енергијата ги трошите за да ги исполните барањата од другите луѓе.

Понекогаш можно е само да посакате да побегнете од сите одговорности што ги имате, но свесни сте дека на крајот целиот труд ќе ви се исплати и дека мора да ги завршите ветените работи за да можете да ги реализирате сопствените планови.

Годината ќе ја започнете полни со енергија, па така периодот во помеѓу јануари и март ќе чувствувате дека можете да реализирате сè што сте замислиле. Очекувајте дека мотивацијата ќе ви биде на високо ниво во текот на целата година, но од ноември до првата половина од декември можни се повеќе проблеми, па воедно ова ќе ви биде и најстресниот период од годината.

Работа и финансии

Во поглед на финансиите и кариерата голем број Ваги во 2023-та година ќе забележат промени на подобро.

Во текот на 2022-рата се соочивте со повеќе финансиски загуби, нереализирани планови, стратегии и пропаднати инвестиции, па следната година ќе ја започнете со добро осмислен план за да се вратите на прав пат.

Вагите се познати по тоа што сакаат животот да го живеат животот на „висока нога“, па честопати им се случува да трошат повеќе од она што го заработуваат, а во 2023-та година нема да имате потреба да се грижите дали ќе успеете да заработите доволно пари за да си ги дозволите работите што ги посакувате.

Особено подобрување на финансиите може да очекувате во втората половина од 2023-та година, а најголеми успеси ќе имаат Вагите што се занимаваат со пишување, образование, продажба или маркетинг.

Ова ќе биде одлична година за да се ослободите од заостанатите долгови и да инвестирате во нови извори на профит.

Но, промените на финансиски план нема да се случат преку ноќ. Можно е да добиете финансии од продажба на имот или преку добри инвестиции, но голем број Ваги годината најверојатно ќе ја започнат и со промена на работното место.

Некои претставници на знакот ќе треба да направат повеќе промени на работните места додека не го најдат она што го бараат, а Вагите што се на раководни позиции може да се соочат со голем број заминувања на вработени и нестабилни услови за работа.

Љубов

На љубовен план ова ќе биде мошне турбулентна година за поголемиот број Ваги, а два клучни моменти ќе бидат во мај и во ноември кога може да се случат (неочекувани) промени на емотивен план. Годинава ќе бидете во променливо расположение и тоа може да се одрази и на љубовниот живот.

2023-та година носи радикални промени за голем број Ваги. Оние што долго време биле сингл многу е веројатно годинава да ја најдат својата сродна душа, а оние во сериозни врски може да решат да стават крај и да ја побараат среќата со друг партнер.

Слободните Ваги најверојатно ќе влезат во нови романтични врски во периодот по септември, а некои од нив ќе имаат среќа и конечно да ја најдат „вистинската“ личност со која ќе почнат да размислуваат за посериозни чекори на емотивен план.

Можни се и помирувања со некои поранешни партнери, но за овие врски да бидат успешни ќе биде потребно да бидете сигурни дека сте се справиле со сопствените стравови и сомнежи.

Се препорачува сите важни одлуки да ги донесете во првата половина на 2023-та година, затоа што веќе од втората половина на годината ќе бидете многу повеќе сконцентрирани на другите аспекти од животот и нема да обрнувате премногу внимание на ова прашање.

Вагите што подолго време се во сериозна врска во првата половина од годината ќе треба сериозно да размислат за сопствените чувства и да донесат конечна одлука дали сакаат да стапат во брак или пак да стават крај. Сите одлуки ќе треба да ги донесете сами без да дозволите другите да ви се мешаат.

Оние што се во брак може да очекуваат дека во периодот на летото ќе треба да донесат многу важна одлука поврзана со семејството. Можна е преселба заради ново работно место или некои други промени што ќе се однесуваат и на семејниот живот.

Здравје

Во 2023-та година голем број Ваги ќе донесат одлука да се ослободат од лошите животни навики и сериозно да се посветат на подобрување на животните услови.

Првата половина од годината ќе биде одлично време за да се воведат одредени промени во начинот на живеење што ќе ви помогнат да ја вратите енергијата и да го зајакнете имунитетот. Особено ќе треба да внимавате на менталното здравје, на заморот и на стресните ситуации.

Во втората половина од 2023-та година ќе се соочите со предизвик да се држите до плановите за поздрав живот затоа што ќе бидете во ситуација постојано да треба да им помагате на другите и да бидете тука за нив, па можно е да почнете да се занемарувате себе.

Во овој период ќе треба да бидете особено внимателни со внесувањето на здрава храна, да не ги прескокнувате оброците, ниту пак да се прејадувате.

Кон крајот на годината можно е да се чувствувате исцрпено и да имате пад на имунитетот, па затоа крајот на годината ќе биде период кога ќе треба да бидете особено внимателни.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg