Хороскоп за Риби


Астрологија

Дневен хороскоп

Риби Риби
 19.02-20.03

Дневен хороскоп за Риби - сабота, 18 септември 2021

Лесно ќе наоѓате решение за малите, секојдневни проблеми, а ова ќе има позитивно влијание врз вашето расположение. Денес ќе имате многу енергија, па добро би било да најдете време и за некоја физичка активност, како прошетка во природа. На поле љубов потребна ви е промена, па разговарајте со партнерот за некое ново заедничко хоби.

Неделен хороскоп

Риби Риби
 19.02-20.03

Љубов Работа Здравје
5 4 4

13 до 19 септември 2021

Љубов: Кон кројот од седмицата ќе запознаете личност со која ќе остварите убава врска. Рибите кои се во брак ќе ги мачат недоразбирањата со партнерот, но сè ќе се среди на крајот од неделата. Бидете трпеливи и покажете дека умеете да слушате.

Работа: За да започнете проект кој веќе подолго го планирате, потребно е претходно да завршите некои работи, а за тоа ви се потребни пари кои за жал во овој момент ги немате. Веројатно ќе соработувате со влијателни луѓе.

Здравје: Имате насобрано голема количина на нервоза и потребно ви е да се стабилизирате со физички напор, трчање, возење велосипед и подолги прошетки.

Совет: Соработувајте со другите.

Месечен хороскоп

Риби Риби
 19.02-20.03

септември 2021

Работа: Што се однесува до деловното поле, Рибите може да очекуваат напредување во областа со која се занимаваат. Тоа не подразбира само во работата која вообичаено ја работите. Ако имате одредено хоби, тоа во септември може да стане исплатливо. Некои Риби ќе имаат среќа од своето хоби да основаат работа која потполно ќе ја замени нивната редовна работа. Овој период ви носи многу шанси за успех, а од вас се очекува да бидете максимално фокусирани и да работите на својата продуктивност за да успеете сѐ да постигнете. Невработените Риби ќе добијат поволни можности да се вработат во областа на правосудството, економијата, администрацијата, дизајнот и забавата. Ќе имате прилив на средства од хонорарни работи.

Љубов: На Рибите во овој месец им се советува да бидат толерантни и да имаат повеќе разбирање за партнерот. Може да дојде до кавги, па и до раскинување поради работи од минатото кои останале нерешени и кои со месеци ве мачат. Единствено со искрен разговор ќе успеете да ги решите проблемите и да го подобрите односот, а со тоа и да ја изведете врската на вистинскиот пат. Очекувајте осцилации на расположението и од ваша страна и од страна на партнерот. Тензијата може да трае со денови што ќе направи да се чувствувате исцрпено и многу лошо. Ако видите дека нема придвижување и дека некои работи не можете да ги решите, продолжете и понатаму да наоѓате активности кои ве радуваат, опкружете се со луѓе кои ви се поддршка и кои ве сакаат. Слободните Риби ќе запознаат личност со која имаат многу заеднички работи. Во прв момент, тоа ќе биде пријателство кое може да се претвори во романса.

Здравје: Септември ви носи зголемена виталност, имунитет и кондиција, а со самото тоа и добро и стабилно здравје. Ќе бидете полни со енергија и ќе се релаксирате секојдневно. Добро ќе ви дојдат рекреативни вежби, прошетки во природа на чист воздух, кога ќе ви дозволат временските прилики. Кон средината од месецот може да бидете склони кон алергиски реакции.

Годишен хороскоп

Риби Риби
 19.02-20.03

2021

2021 година ќе биде динамична и среќна и за последниот знак во хороскопот, годината ќе биде полна со настани и случувања за Рибите.

Оние кои се родени во знакот на Риби ќе заработат лесни пари во ноември и декември, а и месеците март и април ќе им бидат среќни.

Втората половина на декември ќе биде комплексна, но и полна со сентименталност, а многумина ќе си ја пронајдат љубовта.

Вашиот отворен ум ќе привлекува многу нови можности, а комуникацијата ќе ви биде силна страна.

И покрај сите промени кои ги предвидува хороскопот, ќе имате прекрасна година, но мора да си останете искрени кон себеси и да следите некои идеи и цели.

 

Финансии и работа

На поле финансии од почетокот на годината ќе се покаже подобрување и ќе ви бидат понудени разни понуди и можности кои ќе влијаат позитивно на финансиски аспект.

Понекогаш можеби ќе чувствувате дека некои активности повеќе ви земаат отколку што враќаат финансии, но бидете трпеливи. Ќе си ги добиете своите финансиски заслуги во летниот период.

2021 ќе биде предизвикувачка на професионално поле за Рибите, со тоа што ќе добиете многу понуди да се развивате и да учите нови работи.

Ќе имате можност да ја промените сегашната работа за подобро платена, а многу од вас ќе сакаат да бидат „сами свои газди“ па ќе се фокусираат на поголема слобода во ова поле.

Некои Риби можеби ќе продолжат да работат во истата компанија, но сосема ќе го променат начинот на работа – можеби ќе продолжат од дома или ќе го задржат тоа како хонорарна работа.

Март и јуни ви носат нови шанси.

 

Љубов

Нови искуства и авантури ве очекуваат во љубовниот живот во текот на 2021 и ќе доживеете моменти како никогаш претходно.

Ќе имате шанса да се покажете во вистинско светло пред партнерот и да се чувствувате како едно, без да имате потреба да ставате маска на себе.

На површина ќе испливаат чувствата, а 2021 ќе биде одлична за стапување во брак кај некои Риби.

Ова е возбудлива година и за слободните Риби кои ќе запознаат нова љубов или старото пријателство ќе им премине во љубов.

Ќе се интересирате и за луѓе кои се со различна култура, кои потекнуваат од други земји и можни се врски на далечина.

Рибите кои се заглавени во минатото, кон средината на 2021 ќе го отпуштат товарот од старите врски и ќе го остават зад себе, а октомври ќе ви донесе нови љубовни можности.

 

Здравје

Можни се некои бронхијални проблеми во текот на август и септември, а оние кои страдаат од сезонска алергија да бидат посебно внимателни со проблеми со дишните патишта.

Во главно вашето здравје ќе биде добро, но постои можност да треба да се грижите за некој ваш близок. Нема простор за паника, само треба да бидете повеќе посветени на блиските и да им помагате.

Исхраната на Рибите во 2021 треба да биде богата со железо и протеини, доколку вашиот организам добро реагира на нив, па пожелно е да воведете некој режим кој ќе ви одговара.  

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg