30 детски соби кои ги поттикнуваат децата на игра

Децата во раната возраст најмногу учат низ игрите и тоа е докажано, па затоа важно е да им одвоите едно катче од домот во кое ќе може квалитетно да го поминат своето слободно време.

30-detski-sobi-koi-gi-pottiknuvaat-decata-na-igra-001.jpg

Спалните соби кои ви ги даваме како идеи се токму такви - шарени, ведри, весели и ја будат желбата за игра и истражување.

Паметно бирајте ја палетата на бои и материјали, првично тргнувајќи од хигиенски причини, па се до ефектот и атмосферата која ја создаваат.

Додадете многу природна светлина и играчки и веќе го имате рецептот за совршена детска соба.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Локал во Скопје е како од љубовна бајка: Срциња, балони и розово-црвени колачиња До неодамна, овој локал беше омилено место за новогодишни фотки, а сега плени со...
Илија од беровско има двор со 500 растенија - вистинска мини оаза: „Случајните минувачи се воодушеву... „Во ова минијатурно катче внимателно се подредени околу 500 различни убавици, а ...
На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...
Најубавите празнично украсени локали во Скопје, совршени за Инстаграм фотографии Новогодишната еуфорија ги зафати и локалите низ Скопје. Многу од нив се украсени...
6 интимни локали во Македонија, со по неколку масички и посебен шарм Од уметничкото кафуле Лувр, каде ќе се вљубите во делата на ѕидовите до минимали...
Најмагично украсени локали низ Македонија: Спектакуларни елки, сијалички, мечиња Ако сакате да посетите место кое потсетува на новогодишна бајка, каде треба да п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg