Во домот на Кате од Битола: „Цвеќињата ми се омилените детали во домот“

Розовите цвеќиња нејзината мала тераса ја претвораат во совршено место за пиење на утринското кафе. На гости кај Кате од Битола...

vo-domot-na-kate-od-bitola-cvekjinjata-mi-se-omilenite-detali-vo-domot-01.jpg

Катерина Јовановска (34)  од Битола преку фотографии ни дозволува да ѕирнеме во нејзиниот дом.

За CRNOBELO.com, таа открива од каде идејата за уредувањето:

„Желбата за уредување и декорација ја имам уште од мала, а главна причина е тоа што сѐ сакам да биде скоцкано и на свое место.

vo-domot-na-kate-od-bitola-cvekjinjata-mi-se-omilenite-detali-vo-domot-07.jpg

Кога го купивме станот со сопругот,уредувањето ми беше предизвик за да создадеме удобен и функционален дом.

vo-domot-na-kate-od-bitola-cvekjinjata-mi-se-omilenite-detali-vo-domot-03.jpg

Омилен дел во домот ми е дневниот престој, кој е со отворен стил на уредување и најголемиот дел од времето го поминуваме тука. Мебелот е изработен по мерка и сѐ е заедничка замисла со сопругот, а другите детали се мое задолжение. Уредувањето одеше чекор по чекор и секој детаљ си го доби постепено местото.

vo-domot-na-kate-od-bitola-cvekjinjata-mi-se-omilenite-detali-vo-domot-05.jpg

Повремено сакам да правам мали промени со нови украси, рамки за слики, перничиња и слично. Исто така сум голем љубител на цвеќиња и тие ми се од поомилените детали во домот.

vo-domot-na-kate-od-bitola-cvekjinjata-mi-se-omilenite-detali-vo-domot-02.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Во домот на Невена и Тодор: Стан во „Ѓорче Петров“ со златни детали, уреден со идеи од Pinterest „Идејата за уредувањето на нашиот стан е заедничка, моја и на сопругот. Сак...
Во домот на Маријана во Штип: Куќа во барок стил, со златни елементи и многу новогодишни украси „Дневната соба ја уредивме во уникатен стил, комбинирајќи елементи на природата ...
Во домот на семејството Јовановски: Стан од 70m2 во центарот на Битола со земјени тонови и златни де... „Во нашиот ентериер внесовме земјени тонови како песок боја, нијанси на крем, на...
На гости кај Иџе: Стан во „Аеродром“ со големи прозорци, поглед на Вардар и тиркизни детали „Станот го уредував јас пред неколку години, кога се вратив од трка по крајот на...
На гости кај Христина: Стан во Скопје од 80m2 уреден во минималистички стил со елементи од орев „Сакавме отворен простор со многу светлина, едноставен, со класичен, минималисти...
На гости кај Марјан Бранко во Влае: Стан од 47m2 уреден со цигли, рустични детали и минимално осветл... „Сандакот помеѓу двоседот и фотелјата е парче старо повеќе од 70 години, нерепар...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg