Во домот на Кате од Битола: „Цвеќињата ми се омилените детали во домот“

Розовите цвеќиња нејзината мала тераса ја претвораат во совршено место за пиење на утринското кафе. На гости кај Кате од Битола...

vo-domot-na-kate-od-bitola-cvekjinjata-mi-se-omilenite-detali-vo-domot-01.jpg

Катерина Јовановска (34)  од Битола преку фотографии ни дозволува да ѕирнеме во нејзиниот дом.

За CRNOBELO.com, таа открива од каде идејата за уредувањето:

„Желбата за уредување и декорација ја имам уште од мала, а главна причина е тоа што сѐ сакам да биде скоцкано и на свое место.

vo-domot-na-kate-od-bitola-cvekjinjata-mi-se-omilenite-detali-vo-domot-07.jpg

Кога го купивме станот со сопругот,уредувањето ми беше предизвик за да создадеме удобен и функционален дом.

vo-domot-na-kate-od-bitola-cvekjinjata-mi-se-omilenite-detali-vo-domot-03.jpg

Омилен дел во домот ми е дневниот престој, кој е со отворен стил на уредување и најголемиот дел од времето го поминуваме тука. Мебелот е изработен по мерка и сѐ е заедничка замисла со сопругот, а другите детали се мое задолжение. Уредувањето одеше чекор по чекор и секој детаљ си го доби постепено местото.

vo-domot-na-kate-od-bitola-cvekjinjata-mi-se-omilenite-detali-vo-domot-05.jpg

Повремено сакам да правам мали промени со нови украси, рамки за слики, перничиња и слично. Исто така сум голем љубител на цвеќиња и тие ми се од поомилените детали во домот.

vo-domot-na-kate-od-bitola-cvekjinjata-mi-se-omilenite-detali-vo-domot-02.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Во домот на семејството Јовановски: Стан од 70m2 во центарот на Битола со земјени тонови и златни де... „Во нашиот ентериер внесовме земјени тонови како песок боја, нијанси на крем, на...
На гости кај Елена: Раскошен дуплекс од 130m2 во Тетово со темни тонови и луксузни детали (фото) „Во станот преовладуваат темните тонови со акцент на сребрената боја, која асоци...
На гости кај Марјан Бранко во Влае: Стан од 47m2 уреден со цигли, рустични детали и минимално осветл... „Сандакот помеѓу двоседот и фотелјата е парче старо повеќе од 70 години, нерепар...
Кул локал во Скопје каде пиете вино и цртате, под надзор на уметник, е вистинско доживување (фото) „Тоа што ќе се слика во нашата работилница е однапред дефинирано и целиот потреб...
Местенце во Охрид е вистинска есенска бајка со винтиџ детали, тикви и совршено зајдисонце над езерот... Во најубавите златно-жолти тонови ќе уживате во залезот над Охридското Езеро... ...
На гости кај Катерина: Стан на Македонка во Луксембург со винтиџ детали и прекрасен поглед (фото) „Живеам во Луксембург во близина на центарот на градот, па можам да кажам дека и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg