Идеи како да ги искористите старите кујнски предмети на нов начин

Сите имаме еден куп ситници и предмети во кујната кои изгледа никогаш нема да ги искористиме. Затоа време е да бидете креативни и да заштедите некој денар.

idei-kako-da-gi-iskoristite-starite-kujnski-predmeti-na-nov-nacin-001.jpg

Старите вински шишиња веќе не мора да стојат пикнати во ќош, кога може да бидат висечки лустер.

Старите ретро цедалки пак, може да ги придушат светлата и да создадат потопла атмосфера.

Приборот кој почнал да се лупи, наместо да го фрлите затоа што се плашите дека испушта отрови, извиткајте го во облик на закачалки.

Искористете уште некоја идеја:

Д. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хит тренд за новогодишно украсување на малите станови: Мини елки со природен изглед (фото) Празничната сезона полека почнува да се чувствува, како во европските градови, т...
10 трендови во уредување на домот, за кои ќе зажалите за некоја година (и ќе ве чини време, пари и н... Грешка 1: Плочки со впечатлив дезен – изгледа уникатно и тренди, но кога ќе се п...
10 трикови за уредување на домот со кои ќе си го подобрите расположението Закачете фотографии од среќни моменти, украсете го домот со растенија и внимател...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg