Идеи како да ги искористите старите кујнски предмети на нов начин

Сите имаме еден куп ситници и предмети во кујната кои изгледа никогаш нема да ги искористиме. Затоа време е да бидете креативни и да заштедите некој денар.

idei-kako-da-gi-iskoristite-starite-kujnski-predmeti-na-nov-nacin-001.jpg

Старите вински шишиња веќе не мора да стојат пикнати во ќош, кога може да бидат висечки лустер.

Старите ретро цедалки пак, може да ги придушат светлата и да создадат потопла атмосфера.

Приборот кој почнал да се лупи, наместо да го фрлите затоа што се плашите дека испушта отрови, извиткајте го во облик на закачалки.

Искористете уште некоја идеја:

Д. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Предмети кои се „магнет за малер“ во домот, според Фенг шуи Начинот на којшто го уредуваме домот, доста зборува за нас, но според Фенг шуи п...
Идеи за декорирање со кои ќе ја внесете пролетта во домот, без многу пари Свежо цвеќе, мирисливи свеќи и декортивни перници со „весели“, пролетни мотиви.....
Со архитектот Лука Радовиќ за уредувањето на јога студио во Скопје: „Груб простор претворивме во мес... „Проектот за внатрешно уредување на просторот наменет за јога студио делува лесе...
Кај Драгана дома: Есенски украсен стан во Гостивар со тикви во сите форми и бои и суво цвеќе (фото) „Препознатливо за мене е што во мојот дом секогаш сè е украсено во зависност кој...
Кул Инстаграм профили што ќе ви дадат идеи како да му дадете полуксузен изглед на домот Доколку и вие сте од оние луѓе што редовно бараат инспирација за уредување на до...
Работи во домот заради кои гостите ќе ве озборуваат како неуредна личност Исчистете ги влакната од миленичињата, соберете го презреаното овошје. На кои де...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg