7 ресторани во природа низ Македонија, кои се рај за очи и душа

Уживање среде зеленило во сенка од стотици години стари дрвја, додека температурите во градовите се пеколно високи, со вкусен оброк и студен пијалак, звучи како одлична идеја, зарем не? Во Македонија постојат прекрасни локали од овој тип...

7-restorani-vo-priroda-vo-makedonija-koi-se-mevlem-za-dusha-01.jpg

Нема ништо повкусно од оброк во природа... Мезе и студен пијалак среде зеленило, додека температурите во градовите се неверојатно високи, е вистински спас.

Од скопско до гостиварско и струмичко, каде сè имаме одлични ресторани во природа, каде престојот е вистинско задоволство и релаксација?

Идеи за викенд бегство:

Планински бисер - Скопска Црна Гора (скопско)

Вила Река - Патишка Река (скопско)

Етно ресторан Марков Манастир - Марков Манастир (скопско)

Комплекс Лебедово Езеро - Ново Село (струмичко)

Делфин - Чегране (гостиварско)

Мавровица кај Геро - Свети Николе

Ресторан Парк Гиновци - Крива Паланка

 Прочитајте и 10 етно ресторани низ Македонија, каде се негува традицијата - ракија во чоканче, специјалитети во грне

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Елена Ристеска го прослави роденденот на море: „36 години и не е така лошо, нели?“ (фото) „Ви благодарам на сите за роденденските честитки, 36 години и не е така лошо, не...
Легендата за струмичкиот манастирски комплекс Водоча, чие име потекнува од ослепената војска на Саму... Македонија изобилува со голем број цркви и манастири кои датираат од различни пе...
6 места во Скопје со чиа пудинзи кои прво се сликаат, па се јадат Чиа пудингот одлично се вклопува во изговорот „немам време да појадувам,“ па веќ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg