Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Дечко од Велес ја запроси саканата со светлечки напис на мост во Истанбул, со прстен од Капали чаршија (фото)

„Прстенот сакав да биде со уникатен дизајн и го купив од Капали чаршија кога пристигнавме во Истанбул, каде што бевме и сместени еден ден пред запросувањето. Потоа изнајмив јахта и ја запросив за време на крстарење под Босфорскиот мост“, споделува Александар (31) од Велес за CRNOBELO.com за запросувањето на својата сакана Ангела.

dechko-od-veles-ja-zaprosi-sakanata-so-svetlechki-napis-na-most-vo-istanbul-foto-01.jpg

Александар (31) од Велес ја запроси својата сакана Ангела (25), исто така од Велес, на јахта на време на крстарење по Босфор во Истанбул.

Тој ја запроси со светлечки напис на Босфорскиот мост, каде пишуваше „Таа кажа да“, а потоа и нивните имиња „Ангела и Александар“.

За CRNOBELO.com Александар споделува детали од запросувањето:

„Запросувањето беше планирано долго време пред престојот во Турција, а јахтата ја изнајмив еден месец претходно само за нас двајца со останатата декорација.

dechko-od-veles-ja-zaprosi-sakanata-so-svetlechki-napis-na-most-vo-istanbul-foto-12.jpg

Ангажирав и професионален фотограф за овековечување на таа посебна вечер.

Прстенот сакав да биде со уникатен дизајн и го купив од Капали чаршија во Истанбул, каде што бевме и сместени еден ден пред запросувањето.

dechko-od-veles-ja-zaprosi-sakanata-so-svetlechki-napis-na-most-vo-istanbul-foto-14.jpg

По двочасовно пловење со јахтата, се качивме на палубата и ја прашав Ангела дали сака цел живот да плови со мене низ предизвиците на животот, а потоа го слушнав долгоочекуваното ДА!

dechko-od-veles-ja-zaprosi-sakanata-so-svetlechki-napis-na-most-vo-istanbul-foto-04.jpg

За тоа време на мостот трепкаше напис со светлечки букви, заедно со нашите имиња што даваше дополнителна магија на нашата вечер.“

dechko-od-veles-ja-zaprosi-sakanata-so-svetlechki-napis-na-most-vo-istanbul-foto-03.jpg

dechko-od-veles-ja-zaprosi-sakanata-so-svetlechki-napis-na-most-vo-istanbul-foto-06.jpg

dechko-od-veles-ja-zaprosi-sakanata-so-svetlechki-napis-na-most-vo-istanbul-foto-10.jpg

dechko-od-veles-ja-zaprosi-sakanata-so-svetlechki-napis-na-most-vo-istanbul-foto-13.jpg

dechko-od-veles-ja-zaprosi-sakanata-so-svetlechki-napis-na-most-vo-istanbul-foto-09.jpg

dechko-od-veles-ja-zaprosi-sakanata-so-svetlechki-napis-na-most-vo-istanbul-foto-05.jpg

dechko-od-veles-ja-zaprosi-sakanata-so-svetlechki-napis-na-most-vo-istanbul-foto-08.jpg

dechko-od-veles-ja-zaprosi-sakanata-so-svetlechki-napis-na-most-vo-istanbul-foto-07.jpg

dechko-od-veles-ja-zaprosi-sakanata-so-svetlechki-napis-na-most-vo-istanbul-foto-02.jpg

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Симона Симионова | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Прв снег на Попова Шапка сезонава - Гале од Тетово ни ја пренесува атмосферата оттаму (фото) На Попова Шапка денес (12.11) првпат годинава падна снежна прекривка. Кон средин...
Дечко од Скопје се обидува да спаси скршени дрвца пред зграда, по поплавите и невремето „Од невремето вчера се скршија или паднаа повеќе млади дрвца кај мене пред зград...
„Внуко моја Гаиа“ - Драган Спасов Дац стана дедо, неговиот син Јаков со сопругата доби ќерка „Добре дојде на планетава внуко моја Гаиа! И сакам да знаеш дека... Ќе ти ја сак...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg