Со кои филмови ќе се бори „Медена земја“ за Оскарот?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Со кои филмови ќе се бори „Медена земја“ за Оскарот?

„Медена Земја“ влезе во трката за најпрестижната филмска награда со номинации во две категории - за најдобар документарен филм и најдобар интернационален филм!

so-koi-filmovi-ke-se-bori-medena-zemja-za-oskarot01.jpg

Со ова, пишуваме нова историја - ова е прв македонски филм со две номинации за Оскар.

Кои се останатите номинирани филмови во двете категории со кои „Медена земја“ ќе се натпреварува за статуетката?

Номинирани во категоријата за најдобар документарен филм се:

so-koi-filmovi-ke-se-bori-medena-zemja-za-oskarot-02.jpg

Конкуренцијата во категоријата за најдобар интернационален филм:

so-koi-filmovi-ke-se-bori-medena-zemja-za-oskarot-03.jpg

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

20 филмови кои направија најмногу пари во 2018-та Додека повеќето се жалат дека во последно време нема добри филмови и дека само с...
Филмови заради кои ќе посакате да се вратите во студентските денови Сите кои имале незаборавен студентски живот копнеат да се вратат во тие години.&...
10 филмови во кои разговорите се помоќни од било кој специјален ефект Интересен, внимателен и промислен дијалог, комбиниран со брилијантна глума на ак...

Спонзорирани линкови: