Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


10 нови филмови кои сите ги очекувавме со нетрпение – што да гледаме прво?

Доколку сте од генерациите кои се воодушевуваа на Space Jam со Мајкл Џордан во главната улога и цртаните ликови од дружината Looney Tunes, сигурно со нетрпение го очекувавте новото продолжение со Леброн Џејмс.

10-novi-filmovi-koi-site-gi-ocekuvavme-so-netrpenie-01.jpg

За сите љубители пак на Марвел стриповите, тука е оригиналната приказна на „Црната вдовица“ – Наташа Романов со Скарлет Јохансон и Флоренс Пју во главните улоги.

Меган Фокс после долго време се враќа на филмските екрани со напнатиот и мрачен „До смртта“. Сè на сè, имаме одлично филмско лето, а овие 10 наслови се задолжителни:

Space Jam: A New Legacy

Кошаркарската НБА ѕвезда Леброн Џејмс и неговиот син Дом се заробени во дигиталниот свет на Ал. Со цел да се вратат безбедно дома, Леброн мора да се здружи со Душко долгоушко, Паторот Дафи и останатите членови на дружината Looney Tunes и да одиграат неверојатна партија баскет против шампионите на Ал – Goon Squad.

Black Widow

Каква е приказната на Наташа Романов, непобедливата Марвел агентка, пред да стане дел од „Одмаздниците“? Приказната започнува од нејзиното детство, опфаќајќи го истовремено и семејството на „Црната вдовица“.

Escape Room: Tournament of Champions

Ново продолжение од популарниот „Соба за бегство“ од пред некоја година. 6 луѓе се повторно заробени во соба од која очигледно не постои излез. Тие полека откриваат што имаат заедничко. Но, дали претходно ја играле оваа смртоносна игра?

No Sudden Move

1954 година. Во Детроит, банда на ситни криминалци се најмени да украдат битен документ. Но, грабежот тргнува наопаку. Тие решаваат да откријат кој е оној што ги најмил – и со која цел?

https://www.youtube.com/watch?v=bRD1xr-dmfQ

A Quiet Place Part II

Вториот дел од долгоочекуваниот „Тивко место“ повторно го следи семејството Абот кое мора да се соочи со новите предизвици во целосна тишина. Но, суштествата кои ловат по звукот не се единствената закана по нивните животи.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 неодоливи филмови со кученца кои ќе ви го стопат срцето За малите крзнени суштества велиме дека се најдобриот пријател на човекот. Тие с...
10 филмови со силни жени во главните улоги кои ќе ве мотивираат да постигнете повеќе Секогаш сме во потрага по инспирација, нели? Доколку чувствувате како ви недости...
10 топли филмови кои ќе ви ја вратат вербата и насмевката во овој предолг, сив јануари Сè уште го „ситниме“ јануари, а ова не е ниту последниов викенд од најдолгиот ме...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg