10 нови филмови кои пријатно ја изненадија публиката

Можеби не го добија посакуваниот публицитет и популарност, но пријатно ја изненадија публиката. Овие 10 филмови заслужуваат да се најдат на вашиот список за гледање. 

10-novi-filmovi-koi-prijatno-ja-iznenadija-publikata-01.jpg

Акција, научна фантастика, романса, драма и хорор – одберете го она што најмногу ви „лежи“ според вкусот:

Love Hard

Нина Добрев ја глуми симпатичната Натали Бауер која нема многу среќа во љубовта. Откако го наоѓа нејзиното совршено момче преку апликација за запознавање, таа лета 4800 km со цел да го изненади за Божиќ.

Last Night in Soho

Надежна модна дизајнерка е способна да се врати во 1960-тите, каде што наидува на блескава, необична пејачка. Сепак, гламурот не е онака што изгледа, а соништата од минатото почнуваат да пукаат и да стануваат мрачни.

Finch

Роботот кој живее во пост-апокалиптичен свет учи за љубовта, пријателството и смислата на човечкиот живот.

Red Notice

Во светот на меѓународниот криминал, агент на Интерпол се обидува да го фати најбараниот крадец на уметнички дела во светот.

Vacation Friends

Маркус и Емили уживаат во необична недела без никакви ограничувања кога ќе запознаат нови пријатели на одмор. Но, се ужаснуваат кога Рон и Кајла се појавуваат непоканети на нивната венчавка.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Филмови од раните 2000-ти што ќе ви разбудат носталгија По Индијана Џонс, хит беше Лара Крофт, а за оние кои не сакаат видеоигри, овде е...
10 авантуристички филмови кои ќе ве „прошетаат“ низ светот Вистински приказни, но и необични, забавни авантури кои завршуваат со духовно бу...
10 романтични филмови кои се совршени од почеток до крај Емотивниот The Notebook и забавниот Pretty Woman – некои филмови, иако можеби не...
10 филмови со непредвидливи пресврти што добро ќе ве замислат На прв поглед, The Cabin in the Woods изгледа како секој класичен тинејџерски хо...
10 нови филмови што ги освоија симпатиите на публиката Wonka, The Beekeper, Madame Web – дел од поновите филмови што ѝ се допаднаа на п...
10 заплеткани филмови кои ќе ве натераат да размислувате Веќе култниот Blade Runner на Ридли Скот, но и уникатниот Stalker на рускиот реж...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg