12 работи што Кралицата Елизабета ги прави секој ден

Животот на Британската Кралица Елизабета е многу различен од животот на „обичните смртници“.

12-raboti-shto-kralicata-elizabeta-gi-pravi-sekoj-den-01.jpg

Можеби мислите дека таа по цел ден си прави што сака, но има секојдневни обврски кои не смеат да чекаат.

Тука се и задолжителните службени настани на кои треба да присуствува, а понекогаш ги има и до 300 во годината.

Ако некогаш сте се прашувале како Кралицата Елизабета поминува еден обичен ден, еве го одговорот:

1. Се буди со посебен „аларм“ од гајди под нејзиниот балкон.

12-raboti-shto-kralicata-elizabeta-gi-pravi-sekoj-den-04.jpg

2. За појадок јаде корнфлекс со овошје и ги слуша вестите.

12-raboti-shto-kralicata-elizabeta-gi-pravi-sekoj-den-02.jpg

3. Одговара на писма од „фановите“

12-raboti-shto-kralicata-elizabeta-gi-pravi-sekoj-den-03.jpg

4. Ги прегледува “црвените кутии“ со строго доверливи официјални документи

12-raboti-shto-kralicata-elizabeta-gi-pravi-sekoj-den-05.jpg

5. Посетува официјални настани предвидени за тој ден

12-raboti-shto-kralicata-elizabeta-gi-pravi-sekoj-den-06.jpg

6. Во четвртоците и петоците, одржува кратки средби „еден на еден“, со видни личности

12-raboti-shto-kralicata-elizabeta-gi-pravi-sekoj-den-07.jpg

7. Руча околу 13 часот, најчесто риба со зеленчук

12-raboti-shto-kralicata-elizabeta-gi-pravi-sekoj-den-08.jpg

8. Ги довршува попладневните настани предвидени за денот

12-raboti-shto-kralicata-elizabeta-gi-pravi-sekoj-den-09.jpg

9. Во 16 часот, прави пауза со чај, чоколадна бисквитна торта и печива

12-raboti-shto-kralicata-elizabeta-gi-pravi-sekoj-den-10.jpg

10. Во 19:30, ги чита извештаите за активностите на Парламентот

12-raboti-shto-kralicata-elizabeta-gi-pravi-sekoj-den-11.jpg

11. Најчесто вечера месо со зеленчук, подготвено од готвачот на Палатата

12-raboti-shto-kralicata-elizabeta-gi-pravi-sekoj-den-12.jpeg

12. Пред да си легне, гледа телевизија. Омилена серија ѝ е Downton Abbey, а ужива и во музичкото шоу The X Factor.

12-raboti-shto-kralicata-elizabeta-gi-pravi-sekoj-den-13.jpg

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На 18 години работела во секс-клуб, направила слики со сопствената крв – Што знаеме за новата девојк... На 18 години работела во клуб за секс-фантазии, каде доминирала со непознати маж...
Ја држи за рака, горд е на неа: Адријана Лима во секси издание покрај новото момче (фото) Адријана Лима блесна на настан во Лос Анџелес, покрај саканиот, во едно од најсе...
Ја изневери сопругата во јавна секс-снимка, таа му прости – Факти за комичарот Кевин Харт Сопругата му е поранешен модел и е 10cm повисока од него. Иако целиот свет ја ви...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg