Ѕвезди на кои треба да им се забрани Фотошоп


Ѕвезди на кои треба да им се забрани Фотошоп

И славните понекогаш сакаат да го прикажат нивниот живот на социјалните мрежи како совршен, иако следниве фотки покажуваат дека нивните избори да променат нешто не се секогаш логични.

fotoshop-korekcii-neuspeshni-obidi-na-slavnite-01.jpg

Како инаку би им завидувале толку голем број луѓе кои ги следат? Но, и тоа треба да се прави со мерка и да не се претера.  

Следниве славни личности мислеле дека нема да се забележат корекциите со Фотошоп, но тајните им се откриени:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кога славните дами ќе му дадат слободен ден на фризерот (фото) Сјајната и густа коса со која можат да се пофалат славните дами е сон на секоја ...
Славните личности и нивните деца - копии на нив (фото) Ако сте родител, прекрасно е чувството да видите колку децата личат на вас. ...
Фотки од детството на славните личности заради кои ќе ги засакате уште повеќе Дали можете да ги замислите вашите омилени ѕвезди кога биле малечки? Дали мож...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg