Стара фотка од Крис Џенер во младоста - сега ни е јасно на кого личи Кендал


Стара фотка од Крис Џенер во младоста - сега ни е јасно на кого личи Кендал

Крвта не е вода, а генетиката игра голема улога кога станува збор за физичка сличност со некој од семејството.

pronajdete-ja-razlikata-kris-jenner-ili-kendall-jenner-foto-01.jpg

Сепак, никој не очекуваше дека мајката на кланот Кардашијан-Џенер, Крис Џенер толку многу личела на Кендал кога била млада.

Најстарата сестра од ова славно семејство, Кортни, сподели фотка од Крис на помлади години.

momoooooshka

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

Фотката за кратко време собра илјадници коментари на кои фановите се зачудени колку Кендал всушност личи на Крис.

За споредба, еве како денес изгледа Кендал:

pronajdete-ja-razlikata-kris-jenner-ili-kendall-jenner-foto-03.jpg

А, еве како изгледала нејзината мајка Крис во минатото:

pronajdete-ja-razlikata-kris-jenner-ili-kendall-jenner-foto-02.jpg

Сличноста е огромна, нели?

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Еволуцијата на задникот на Кајли Џенер (фото) Популарната Кајли Џенер не го носи презимето Кардашијан, но нејзиниот задник и т...
„Беше вистинска тепачка во автомобилот“ - Крис Браун ја опишува ноќта ... Крис Браун се отвори за ноќта кога тој ја нападна неговата девојка Ријана во 200...
Емотивно интервју на Кендал Џенер: „Се будам среде ноќ со панични напа... Во трката да стигне на сите кастинзи, ревии и јавни појавувања, Кендал понекогаш...