Салвадор Собрал, победникот на Евровизија 2017, чека трансплантација на срце


Салвадор Собрал, победникот на Евровизија 2017, чека трансплантација на срце

Изминатиов месец беше тежок за победникот на Евровизија 2017, Салвадор Собрал.

salvador-sobral-pobednikot-na-evrovizija-2017-ceka-transplantacija-na-srce-001.jpg

Пред извесно време преку YouTube видео ја извести јавноста дека ќе ја паузира музичката кариера и ќе се фокусира на здравјето. Оттогаш, е на интензивна нега, бидејќи неговата состојба е влошена.

За оние кои не се сеќаваат, веднаш по победата беше објавено дека Салвадор има тешка срцева маана и токму затоа неговата сестра го заменуваше на генералните проби.

Токму деновиве 27-годишниот борец се бори за живот. Локалните медиуми известуваат дека итно се трага по донатор за трансплантација, бидејќи работата е неизвесна.

Сите се надеваме на добри вести...

Би можело да ве интересира:

78-годишниот Ал Пачино си фати 39 години помлада девојка: Која е Метал... Актерката позната по серијата „Weeds“ му го освои срцето на Ал Пачино, а парот в...
Единствениот бивши партнер на Кејт Мидлтон на кој принцот Вилијам е љу... Со оглед на тоа што Кејт Мидлтон и принцот Вилијам не ја кријат паузата која ја ...
9 познати личности кои се обиделе да се самоубијат Бритни Спирс, Еминем, Дру Баримор се дел од ѕвездите кои за жал во еден миг поми...