Иванка Трамп во црн, чипкан фустан со сопругот и трите деца


Иванка Трамп во црн, чипкан фустан со сопругот и трите деца

Познато е дека Иванка Трамп отсекогаш имала непогрешлив моден стил. Речиси и да нема направено модна утка досега, а сé што ќе облече стекнува огромна популарност за кратко време.

dama-vo-crno-ivanka-tramp-so-semejstvoto-vo-poseta-na-sinagoga-01.jpg

Неодамна, Иванка беше забележана на посета на една синагога во Вашингтон, заедно со нејзиниот сопруг и трите дечиња.

За оваа пригода, таа одбра црн, чипкан фустан и смарагдно зелена шапка, во стилот на шапките кои ги носат членовите на кралските семејства.

Позната по тоа што ги следи трендовите, убавата Иванка изгледот го надополни со црн широк ремен, кој ја истакна нејзината фигура.

Нејзиниот сопруг, Џаред Кушнер, одбра темносин класичен костум, со впечатлива портокалова вратоврска.

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Семејството на Стив Џобс одмора на луксузна јахта во Италија Лорин Џобс, вдовицата на Стив Џобс, заедно со нивните две ќерки Ерин и Ив, денов...
8 бизарни совети за бракот од Доналд Трамп Меланија Трамп му е трета сопруга, а овие негови ставови можеби се причината зош...
11 работи кои не ги знаевте за Меланија Трамп како мајка Таа сака својот син Барон да го одгледа во независна, креативна личност со свои ...