Меланија Трамп одбра машки сив костум за средбата со Џастин Трудо


Меланија Трамп одбра машки сив костум за средбата со Џастин Трудо

Првата дама на САД докажа дека женственоста може да се покаже и во машки костум.

melanija-tramp-elegantna-vo-siv-kostum-i-vratovrska-01.jpg

Иако сме навикнати да ја гледаме Меланија Трамп во типичен дамски стајлинг, за средбата со премиерот на Канада, Џастин Трудо и неговата сопруга Софи Трудо, таа одбра елегантен сив костум со бела кошула.

Интересен детаљ беше црната вратоврска која Меланија ја носеше одврзана. Изгледот го надополни со нејзините омилени црни високи потпетици.

melanija-tramp-elegantna-vo-siv-kostum-i-vratovrska-04.jpg

Трудо и неговата сопруга допатуваа во Вашингтон и за да присуствуваат на самитот Fortune Most Powerful Women. На вечерата, Иванка Трамп, која и претходно покажа дека „падна“ на шармот на Канадскиот премиер, седеше до него и неговата сопруга.

melanija-tramp-elegantna-vo-siv-kostum-i-vratovrska-02.jpg

melanija-tramp-elegantna-vo-siv-kostum-i-vratovrska-03.jpg

Погледнете повеќе фотки од средбата во продолжение:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 бизарни совети за бракот од Доналд Трамп Меланија Трамп му е трета сопруга, а овие негови ставови можеби се причината зош...
Најромантичните изјави на Доналд и Меланија Трамп за бракот Без разлика што сега минуваат низ кризи и скандали, некогаш таа го опишуваше как...
Носела Dior венчаница со 1.500 кристали: Работи што не сте ги знаеле з... Уште пред Доналд Трамп да стане претседател на САД, им беше добро познат на сите...