Бил Гејтс јаде бургери, а Барак Обама лосос: Што ручаат познатите?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Бил Гејтс јаде бургери, а Барак Обама лосос: Што ручаат познатите?

Сигурно и вие како и сите останати, некогаш сте помислиле дека славните и богатите личности јадат само скапи специјалитети.

bil-gates-jade-burgeri-a-barack-obama-losos-shto-ruchaat-poznatite-01.jpg

Но, всушност, и тие се само „обични луѓе“ како сите нас и сакаат да уживаат во секаков вид на храна.

Некои од нив се љубители на брза храна, некои пак сакаат риба, трети практикуваат да јадат што е можно повеќе зеленчуци.

Дознајте кои се различните вкусови на познатите личности и што тие сакаат да јадат:

Бил Гејтс

Најбогатиот човек е голем фан на брза храна и оброците често му се состојат од чизбургер и лименка Coca Cola, а за бизнис состаноци бира ресторани со јапонска храна.

bil-gates-jade-burgeri-a-barack-obama-losos-shto-ruchaat-poznatite-02.jpg

Мадона

Нејзината неверојатна фигура се должи на веганската исхрана, а здравата исхрана пејачката ја практикува дури и за десерт – наместо благо, таа јаде свеж морков или чај од ѓумбир.

bil-gates-jade-burgeri-a-barack-obama-losos-shto-ruchaat-poznatite-03.jpg

Стивен Кинг

Ручекот на писателот најчесто се состои од стек и пржени компирчиња. После ручекот, тој седнува да работи со шолја кафе и парче домашна чизкејк.

bil-gates-jade-burgeri-a-barack-obama-losos-shto-ruchaat-poznatite-04.jpg

Џулија Робертс

Прекрасната актерка се грижи за своето тело и здравје, но таа исто така ужива во храната. Оброкот често и се содржи од салата со пилешко месо, а за вечера си дозволува едно колаче и чаша вино.

bil-gates-jade-burgeri-a-barack-obama-losos-shto-ruchaat-poznatite-05.jpg

Барак Обама

Ручекот на поранешниот претседател на САД е секогаш здрав, хранлив и вкусен, иако знае да се случи и тој да нарача чизбургер со помфрит понекогаш.

bil-gates-jade-burgeri-a-barack-obama-losos-shto-ruchaat-poznatite-06.jpg

Уште 5 познати личности и нивниот ручек на следната страна...Би можело да ве интересира:

Славни дами кои не јадат месо Вегетаријанството стана многу популарен начин на живот во последно време и се чи...
Барак и Мишел Обама во фит форма на кајакарење на Хаваи - Мишел доминира (фото) Спортски активната Мишел Обама е главна во раководењето со кајакот, додека Барак...
Мишел и Барак Обама опуштени и разиграни на концерт на Бијонсе и Џеј Зи (видео) Кога Бијонсе и Џеј Зи настапуваат, сите погледи се вперени во нив и публиката уж...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg