Славни дами кои не јадат месо


Славни дами кои не јадат месо

Вегетаријанството стана многу популарен начин на живот во последно време и се чини дека бројот на луѓе кои го прифаќаат од ден на ден станува сè поголем, особено меѓу славните.

slavni-dami-koi-ne-jadat-meso-01.jpg

Причините се различни - некои престануваат да јадат месо поради љубовта која ја имаат кон животните, а некои поради одредени проблеми со здравјето.

Во продолжение следува листата на славни дами кои се откажаа од месо:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кои машки ѕвезди се меѓу највисоките во Холивуд? Ви откриваме кои се десетте машки ѕвезди на филмот, чија висина им е дополнителе...
Славни мажи кои имале афери со дадилки Тешко е да се остане верен во Холивуд, тоа веќе на сите ни е добро познато. Секо...
Славни дами кои не сакаат да носат градник Тие неретко се појавуваат во храбри модни изданија каде јасно се гледа дека не н...

Најчитани неделава