Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер на романтична прошетка низ Рим (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
vozac na kamion 22-06-2018
magacioner 22-06-2018


Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер на романтична прошетка низ Рим (фото)

Ана Ивановиќ заедно со сопругот пред неколку дена беше во Белград, за 30-тиот роденден да го прослави со најблиските, а веќе денес заедно се на романтична прошетка низ Рим.

ana-ivanovik-i-bastian-schweinsteiger-na-romanticna-prosetka-niz-rim-001.jpg

Парот е на кратко романтично патување низ Рим пред да им се врати на секојдневните обврски.

За лежерната прошетка Ана одбра стилска комбинација од здолниште, црн џемпер и кратки чизмички, а црвената марама го одвлекуваше целото внимание.

Бастијан пак, остана доследен на едноставноста во црно.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ана Ивановиќ со фотка на Инстаграм ја потврди бременоста Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ и фудбалерот Бастијан Швајнштајгер потврдија ...
Познати дами кои станале мајки на млади години Иако многу дами од светот на шоу-бизнисот ја ставаат кариерата на прво место, а ...
Луисана Лопилато бремена со трето дете, по успешната битка со ракот на... Мајкл Бубле и Луисана Лопилато го очекуваат своето трето дете, по тешки 18 месец...