Првото танцувачко видео со бебето: Џанлука Ваки ја шета ќеркичката и игра


Првото танцувачко видео со бебето: Џанлука Ваки ја шета ќеркичката и игра

„Еве сме. Малку по малку учиме. Тој едноставно не може да престане да ја гледа и таа се смирува кога тој ја држи. Исто така, почнувам да мислам дека наследила доста од неговиот карактер“, пишува Шерон Фонсека за својата ќерка.

prvoto-tancuvachko-video-so-bebeto-djanluka-vaki-ja-sheta-kjerkichkata-i-igra-01.jpg

Беше прашање на време кога Џанлука Ваки ќе го сними првото танцувачко видео со својата ќеркичка Блу Јерузалема Ваки, па сега се случи и тоа.

По само малку повеќе од 2 седмици од породувањето тој ја шета во количка заедно со неговите кучиња и во еден миг застанува за да танцува.

Италијанскиот милионер очигледно не ја изгубил смислата за забава и покрај родителските обврски.

Џанлука на Инстаграм објави дека го направиле првиот танц заедно:

Неговата партнерка пак Шерон Фонсека објави идлична семејна фотографија од тројцата:

„Еве сме. Малку по малку учиме. Тој едноставно не може да престане да ја гледа и таа се смирува кога тој ја држи. Исто така, почнувам да мислам дека наследила доста од неговиот карактер.“

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Енрике Иглесијас откри како ќе се вика третото дете – ќеркичката ќе има руско име На 30-ти јануари, Енрике и Ана го добија нивното трето дете, а дури сега го откр...
Кајли се шета со тато Кејтлин Џенер, кој сега повеќе наликува на мајка (фото) Брус Џенер со операција го промени полот и стана Кејтлин Џенер... Заедно со Кајл...
Џанлука Ваки ужива на одмор на јахта во Италија и повторно танцува со трудната девојка И покрај големата разлика во години која предизвикува контроверзии, овој пар деф...

Најчитани неделава