„Ѝ течеше солза од окото од што ја болеше и не пушти глас“ - Сара Мејс за случка со ќеркичката во Египет
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


„Ѝ течеше солза од окото од што ја болеше и не пушти глас“ - Сара Мејс за случка со ќеркичката во Египет

„Боже, ако можам да објаснам колку ја сакам, јас Сара да не се викам...“, напиша пејачката и раскажа ситуација од одморот во Египет со својата наследничка.

i-techeshe-solza-od-okoto-od-shto-ja-boleshe-sara-mejs-za-hrabrosta-na-kjerkichkata-vo-egipet-01.jpg

Сара Мејс го посети тематскиот парк „Mini Egypt Park“ во Хургада, Египет, со сопругот Димитар и ќерката Илина и направија одлични фотки оттаму. Станува збор за отворен простор со модели на најпознатите градби во Египет и е како музеј на отворено, совршен за прошетка со деца.

Фотките од тематскиот парк (кликнете на стрелката десно):

Потоа Сара си направи плетенки со својата ќерка и напиша емотивна објава за храброста на малата Илина.

Она и ја со новите плетенки.
Боже, ако можам да објаснам колку ја сакам, јас Сара да не се викам.

Ни пека два дена сакам плетенки исто како на девојчињата.
И добро одиме, седнуваме да нè плетат, јас во меѓувреме се туфкам пошто мене ме боли и не знам како и дали ќе издржи она.

Значи ѝ течеше солза од окото од што ја болеше и не пушти глас…

Е, тоа ти е желба.

#Желба за плетенки, #Шакира да будем, #Трпи баба за убавина“, напиша Сара Мејс.

Фотки од Сара Мејс и ќерката:

https://www.instagram.com/p/CR4HvLILpYB/ 

i-techeshe-solza-od-okoto-od-shto-ja-boleshe-sara-mejs-za-hrabrosta-na-kjerkichkata-vo-egipet-11.jpg

i-techeshe-solza-od-okoto-od-shto-ja-boleshe-sara-mejs-za-hrabrosta-na-kjerkichkata-vo-egipet-10.jpg

i-techeshe-solza-od-okoto-od-shto-ja-boleshe-sara-mejs-za-hrabrosta-na-kjerkichkata-vo-egipet-09.jpg

i-techeshe-solza-od-okoto-od-shto-ja-boleshe-sara-mejs-za-hrabrosta-na-kjerkichkata-vo-egipet-08.jpg

i-techeshe-solza-od-okoto-od-shto-ja-boleshe-sara-mejs-za-hrabrosta-na-kjerkichkata-vo-egipet-07.jpg

i-techeshe-solza-od-okoto-od-shto-ja-boleshe-sara-mejs-za-hrabrosta-na-kjerkichkata-vo-egipet-05.jpg

i-techeshe-solza-od-okoto-od-shto-ja-boleshe-sara-mejs-za-hrabrosta-na-kjerkichkata-vo-egipet-04.jpg

i-techeshe-solza-od-okoto-od-shto-ja-boleshe-sara-mejs-za-hrabrosta-na-kjerkichkata-vo-egipet-03.jpg

i-techeshe-solza-od-okoto-od-shto-ja-boleshe-sara-mejs-za-hrabrosta-na-kjerkichkata-vo-egipet-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Енрике Иглесијас откри како ќе се вика третото дете – ќеркичката ќе има руско име На 30-ти јануари, Енрике и Ана го добија нивното трето дете, а дури сега го откр...
Ќеркичката е среќна кога се заедно – Бредли Купер и Ирина Шајк на заедничка прошетка со Леа (фото) Насмевката на лицето на малечката Леа додека е заедно со нејзините родители е не...
Како Сара Џесика Паркер ја „врати“ Кери Бредшо на њујоршките улици? Гламурозното издание на Сара Џесика Паркер со чевли како од бајките потсетува на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg