Таа е наследничка на еден од некогашните најубави парови: Ќерката на Антонио Бандерас и Мелани Грифит е природна убавица (фото)


Таа е наследничка на еден од некогашните најубави парови: Ќерката на Антонио Бандерас и Мелани Грифит е природна убавица (фото)

25-годишната Стела дел Кармен Бандерас е родена во Марбеља, Шпанија. Нејзините родители, актерите Антонио Бандерас (61) и Мелани Грифит (64) важеа за еден од најубавите парови во светот на славните.

Stela-na-Antonio-Banderas-i-Melani-Grifit-e-prirodna-ubavica-01.jpg

Нивниот брак траеше цели 19 години, од 1996 до 2015 година, што за холивудските стандарди е навистина долг период.

Stela-na-Antonio-Banderas-i-Melani-Grifit-e-prirodna-ubavica (10).jpg

Мелани Грифит има уште една ќерка од бракот со Дон Џонсон, Дакота Џонсон, која ни е најпозната по улогата во трилогијата „Fifty Shades of Grey“.

Stela-na-Antonio-Banderas-i-Melani-Grifit-e-prirodna-ubavica (13).jpg

Младата Стела има желба да тргне по стапките на нејзината полусестра, а засега одлично се снаоѓа во улогата на модел. Таа очигледно ги наследила најубавите генетски особини од своите родители, а фотките се доказ за тоа:

Stela-na-Antonio-Banderas-i-Melani-Grifit-e-prirodna-ubavica (1).jpg

Stela-na-Antonio-Banderas-i-Melani-Grifit-e-prirodna-ubavica (7).jpg

Stela-na-Antonio-Banderas-i-Melani-Grifit-e-prirodna-ubavica (5).jpg

Stela-na-Antonio-Banderas-i-Melani-Grifit-e-prirodna-ubavica (6).jpg

Stela-na-Antonio-Banderas-i-Melani-Grifit-e-prirodna-ubavica (11).jpg

Stela-na-Antonio-Banderas-i-Melani-Grifit-e-prirodna-ubavica (12).jpg

Stela-na-Antonio-Banderas-i-Melani-Grifit-e-prirodna-ubavica (14).jpg

Stela-na-Antonio-Banderas-i-Melani-Grifit-e-prirodna-ubavica (15).jpg

Stela-na-Antonio-Banderas-i-Melani-Grifit-e-prirodna-ubavica (16).jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кога славните дами ќе му дадат слободен ден на фризерот (фото) Сјајната и густа коса со која можат да се пофалат славните дами е сон на секоја ...
Најубавите семејни фотки на Аделина Тахири со синот Јон Пејачката брзо по породувањето се врати во топ форма. Како изгледа Аделина (28) ...
Славните личности и нивните деца - копии на нив (фото) Ако сте родител, прекрасно е чувството да видите колку децата личат на вас. ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg