„Грозна си, не сакам да го гледам ова“ – Мајка на 3 деца добива сурови коментари за нејзиното тело


„Грозна си, не сакам да го гледам ова“ – Мајка на 3 деца добива сурови коментари за нејзиното тело

Мајка на три деца ослабела 50 килограми и не се срами да го покаже телото по бременоста на фотки, а иако се соочува со голем број критики во коментари, кои дури се разочарувачки, таа испраќа порака секоја жена да си го сака телото.

grozna-si-ne-sakam-da-go-gledam-ova-majka-na-3-deca-dobiva-surovi-komentari-za-nejzinoto-telo-01.jpg

Сара Никол од Онтарио, моментално е бремена со четврто дете, а уште пред да остане бремена по четврти пат, таа на нејзиниот Инстаграм профил преку искрени фотки почнала да го покажува нејзиното тело.

Нејзината цел е да ги охрабри жените да си го сакаат нивното тело и да не се срамат да покажат малку виснато стомаче, спуштен задник и нозе, кои неа ѝ се последица од трансформацијата од 100 на 50 килограми.

На нејзините фотки таа гордо го покажува вишокот кожа, целулитот и стриите, бидејќи со тек на време научила да се справи со непријатните емоции кои ги чувствува кога ќе се соблече.

Но, и покрај тоа што некои ѝ се восхитуваат на храброста и се благодарни за нејзините позитивни зборови, има и такви кои не се импресионирани, па дури и се згрозени од нејзините искрени фотографии.

Според неа, критикувањето на туѓо тело не е во ред во ниту еден случај и никој не треба да осудува никого за телото и изгледот. Таа самата вели дека има избор да го сокрие вишокот килограми, но одбира да не го направи тоа, па сподели дел од злобните коментари кои ги добива, а гласат:

 „Стомакот ѝ изгледа како утроба на кенгур“

„Боже, ослаби малку!“

„Ова е грозно, може ли да не го гледам ова на мојот Инстаграм?“

„Да бидеш дебел не е во ред, тоа е сериозен здравствен проблем“

https://www.instagram.com/p/CCiyh4-lWDf/

Нејзините искрени фотки изгледаат вака: 

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мајка троши 1.000 долари месечно во салон за убавина каде си ги носи трите мали ќерки 33-годишна мајка ги носи трите малечки ќерки во салон за убавина еднаш неделно, ...
Има 4 деца и 1 внуче - Џина Стјуарт е најсекси баба на светот (фото) Провокативната 49-годишна баба многумина ја судат за разголените фотографии, но ...
Жена за првпат стана мајка на близначиња на 50 години, по низа спонтани абортуси Го чекала вистинскиот, но не дошол, па од 39-годишна возраст минала години и год...

Најчитани неделава