Детективска задача: Ќе го „решите“ ли убиството во сауна?

Петар бил убиен од Стефан, кој носел парче смрзнат и остар мраз во термосот. Оружјето се стопило додека да дојде полицијата.  

detektivska-zadacha-kje-go-reshite-li-ubistvoto-vo-sauna-03.jpg

М. М. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Математичка загатка: Буџетот на 3 пријателки - ќе го решите ли проблемот? Пред вас е интересна математичка загатка, која во основно ќе ја решевте за помал...
Домашна задача од Кина што ја збуни јавноста: Колку е висока масата? Периодов на социјалните мрежи се прослави домашна задача од Кина која претставув...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg