Детективска задача: Кој е виновникот што цртал со зелена боја по оградата?

Пред вас стојат двајца осомничени за едно мало злодело. Сепак, виновникот мора да биде пронајден... Кој е тој?

detektivska-zadacha-koj-e-vinovnikot-shto-crtal-so-zelena-boja-po-ogradata-01.jpg

Помош на следната страница...Би можело да ве интересира:

Хит загатка на социјалните мрежи што никој не може да ја реши - ќе можете ли вие? На социјалните мрежи деновиве кружи една задача што ги збуни твитерџиите, кои ни...
Математичка задача за генијалци: Колку јаболка и колку чинии имал Перица? Дали добро ви оди математиката? Ќе се снајдете ли добро со следната задача? Д...
Задача за логичари: Кој е највисок, а кој најнизок? „Виктор е повисок од Дарија, но понизок од Јана. Леона е повисока од Бобан,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg