Трик прашање: Кој збор во речникот се пишува неточно?


Трик прашање: Кој збор во речникот се пишува неточно?

Како се снаоѓате со трик прашањата? Се сметате ли за остроумни? Дали ќе се снајдете со ова?

trik-prashanje-koj-zbor-vo-rechnikot-se-pishuva-netochno-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање: Колку време ќе ви треба за точниот одговор? Време е да го размрдате мозокот и да се обидете да решите детска загатка, која н...
Трик прашање за луѓе со кликер Како се снаоѓате во сообраќајот? Колку често полицајците ви пишуваат казни? Дали...
Трик прашање: Како се вика 5-тата ќерка? Што мислите кое име го одбрале нејзините родители? Taткото на Марија има 5 ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg