Трик прашање: Кој збор во речникот се пишува неточно?

Како се снаоѓате со трик прашањата? Се сметате ли за остроумни? Дали ќе се снајдете со ова?

trik-prashanje-koj-zbor-vo-rechnikot-se-pishuva-netochno-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање за креативни умови: Што сум јас? Хммм, што може да биде ова? Ќе ви падне ли на ум креативниот одговор на ова праш...
Лесно трик прашање: Колку ќе тежи петелот? Ова забавно трик прашање нема да ви одземе многу време, сигурно брзо и лесно ќе ...
Трик прашање на чиј одговор најверојатно нема да се сетите Расположени ли сте за размрдување на мозокот? Ова трик прашање дефинитивно ќе ви...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg