Тест за луѓе со „соколово око“: Најди ги скриените предмети на илустрациите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


Тест за луѓе со „соколово око“: Најди ги скриените предмети на илустрациите

Кога ќе имате малку слободно време за трошење и малку нерви за тренирање, ова е тестот што ви треба.

test-najdi-gi-skrienite-predmeti-na-ilustraciite-001.jpg

На 14-те илустрации има по еден скриен предмет и во потрага сме токму по него.

Кликнете на илустрациите за да го откриете скриениот предмет.

Тест: Најди ги скриените предмети на илустрациите
 1. 1. Најди ја жабата:
  Кликни за одговорот
 2. 2. Изгубен е црвен мал автомобил во тоалетот:
  Кликни за одговорот
 3. 3. Лоцирајте го ананасот:
  Кликни за одговорот
 4. 4. На илустрацијата има скриена четка за заби:
  Кликни за одговорот
 5. 5. Побарајте ја шолјата со кафе:
  Кликни за одговорот
 6. 6. Каде е црвениот кармин?
  Кликни за одговорот
 7. 7. Најди ги изгубените слушалки:
  Кликни за одговорот
 8. 8. Во спалната има скриена круна:
  Кликни за одговорот
 9. 9. Каде е кактусот?
  Кликни за одговорот
 10. 10. Изгубена е крофна:
  Кликни за одговорот
 11. 11. Тука има скриен шешир:
  Кликни за одговорот
 12. 12. Најди го тоалетот:
  Кликни за одговорот
 13. 13. Во собата има скриено розово цветче:
  Кликни за одговорот
 14. 14. Каде е розовата камера?
  Кликни за одговорот

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Добро се скриени, но обидете се: Колку зрна кафе се кријат во џунглата? Оние кои не можат да го замислат својот живот без кафе веројатно ќе бидат поупор...
Асоцијации со илустрации, тема - анимирани филмови Разбудете го детето и вратете се во детството низ кратка забавна задача - спојте...
Гатанка: Колку повеќе го има, толку помалку го гледаш, што е тоа? Дали гатанките ви го носат мирисот на детството и миговите поминати со вашите ба...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg