Визуелен предизвик: Пронајдете го различното смајли за помалку од 10 секунди

Овој визуелен предизвик за помалку од 10 секунди ќе го решат само оние со добра моќ на забележување детали. Дали и вие ќе успеете во тоа?

Untitled-2.jpgvizuelen-predizvik-pronajdete-go-razlichnoto-smajli-za-pomalku-od-10-sekundi-01.jpg

За очите и мозокот понекогаш е добро да се тренирате со ваков тип визуелни предизвици.

Пред вас е илустрација на која се нацртани 45 идентични емотикони и еден различен. 

Ќе успеете ли за помалку од 10 секунди да го пронајдете смајлито што не е исто со останатите?

vizuelen-predizvik-pronajdete-go-razlichnoto-smajli-za-pomalku-od-10-sekundi-03.jpg

Решението е на следната страница...Би можело да ве интересира:

Визуелен предизвик: Кој жолт круг е помал? Како се снаоѓате со визуелните предизвици? Ве служи ли добро видот? Тестирајте с...
Визуелен предизвик: Кој е сопругот на Ана? Визуелните предизвици се создадени за да се забавуваме, но и да размислуваме лог...
Визуелен предизвик: Пронајдете го различното девојче за 5 секунди Овој визуелен предизвик за 5 секунди ќе го решат само оние кои имаат добра моќ н...
Визуелен предизвик на кој сигурно ќе одговорите погрешно Оваа илустрација на прв поглед изгледа едноставно, но може да ве збуни... Колку ...
Предизвик кој ќе го решат точно само умните глави: Колку дупки има маицата? Оваа задача на прв поглед изгледа едноставно, но најверојатно ќе направи да погр...
Визуелен предизвик: За 10 секунди пронајдете ја грешката на илустрацијата Ако имате добро око и остар ум, овој визуелен предизвик ќе го решите за помалку ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg