Женски изјави
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


Женски изјави

Секогаш интересни и привлечни за јавноста се изјавите на познатите. Овој пат не толку феминистички изјави на познати глумици, пејачки, писателки...

 zenski-izjavi-01.jpg

Проверете дали имате некоја истомисленичка:

- Вицевите за глупави плавуши воопшто не ме навредуваат- добро знам дека не сум глупава...а знам и дека не сум плавуша - Доли Партон

- Позади секој успешен маж стои зачудена жена - Марион Пирсон

- Сеуште не сум чула изјава од маж да бара совет како да ги усклади бракот и кариерата - Глориа Стејнем

- Јас сум одлична домаќинка. После секој развод си ја задржувам куќата - За За Габор

- Бесмислено е да очекувате исполнување на ветување кое го дал некој кој е заљубен, пијан или за време на изборна кампања - Ширли МекЛејн

- Ќе видите многу паметни мажи со глупави жени, но речиси никогаш паметна жена со глупав маж - Ерика Јонг

- Ме прашувате за разлика помеѓу грди жени и убавици? Грдите секогаш ги познаваат мажите подобро - Кетрин Хепберн

- Зошто прекинавме? Тој сакаше да се ожени, а јас бев против неговиот брак - Рита Руднер

- Жените се жалат на ПМС, но јас мислам дека тоа е единствено време кога можам да бидам она што навистина сум - Розен Бар

- Можете ли да го замислите светот без мажи? Нема криминал, а насекаде среќни дебели жени - Никол Холандер

- Некои жени еднакво постапуваат на плетењето и на проблемите. Седат со часови и прегледуваат ситни детали - Елен Глазгов

- Интересно е што некои жени не препознаваат дека се дискриминирани, има ли подобар доказ од постојаната состојба на зависност во која се наоѓаат? - Кејт Милет

- Мажите не се непријатели, тие се жртви покрај нас. Прав непријател е оцрнувањето кое го прават жените за да си го исполнат времето - Бети Фридан

- Никој не може да ве натера да се чувствувате инфериорно - Еленор Рузвелт

- Во светот не постои ништо поснажно од нежноста - Хан Сујин

- Најубавото на мажествен маж е нешто што е женствено; најубавото на женствена жена е нешто мажествено - Сузан Сонтаг

Би можело да ве интересира:

11 интересни факти за мажите, кои можеби и тие не ги знаат И мажите може да добијат рак на дојка. Мажите со избричени глави изгледаат повис...
Интересни цитати за мажите од Мерилин Монро „Сопруг е личноста која секогаш ви го заборава роденденот и не пропушта можност ...
„Кога телата ќе се допрат, тоа е само прелевање на чашата“ - Најубавите љубовни цитати на Пауло Коел... Можеби го обожавате, можеби го мразите, но едно е сигурно – Пауло Коелјо се вбро...