10 неверојатни прашања на кои науката нема одговор
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


10 неверојатни прашања на кои науката нема одговор

Мислевте дека сè што знаеме е научно потврдено? Тогаш зошто некои луѓе спонтано се палат, дали користиме феромони, колку животни постојат, како памтиме и уште многу интересни прашања спаѓаат во групата на оние кои никогаш не се научно докажани.

10-neverojatni-prasanja-na-koi-naukata-nema-odgovor-01

Обидете се да одговорите на следните 10 прашања, а потоа проверете дали вашата теорија е блиска до онаа општо познатата.

10. Зошто плацебо ефектот делува?

9. Како работи гравитацијата?

8. Како всушност ги паметиме работите?

7. Зошто зеваме?

6. Зошто луѓето спонтано се палат?

5. Кој е последниот заеднички предец од кој потекнува животот на Земјата?

4. Дали животните може да предвидат земјотрес?

3. Како органите знаат колку да растат?

2. Дали постојат човечки феромони?

1. Колку видови на животни има на Земјата?

Непотврдените теории може да ги пронајдете на следната страна...Би можело да ве интересира:

Животна лекција од Лиам Нисон – Животот е краток, поминете го со вашите сакани Лиам Нисон се оженил со својата сопруга, Наташа Ричардсон во 1994-та, а до 1996-...
„Не чувај ништо за специјална пригода, таа пригода е ДЕНЕС“ – моќни животни лекции на кои треба да и... Американската новинарка Реџина Брет стекна неверојатна популарност, иако има нап...
Не можете да кивнете додека спиете: 14 факти за сите кои сакаат да научат нешто ново Постојат толку многу нешта што можете да ги научите за светот околу нас, а одвре...