Инспиративни мисли на познатите успешни лидери
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Инспиративни мисли на познатите успешни лидери

Најуспешните компании во светот имаат една заедничка особина – беспрекорна грижа за нивните корисници со непрекинато унапредување и разбирање на нивните желби и потреби.

inspirativni-misli-na-poznatite-uspesni-lideri-01

Како резултат добиваат поврзаност и доверба од корисниците:

1. Вашиот најнезадоволен купувач е ваш најдобар извор за учење – Бил Гејтс

2. Приближете им се на своите корисници повеќе од очекуваното. Толку блиску што ќе им кажете што сакаат и пред тие да го сфатат тоа – Стив Џобс

3. Најдобар начин да се пронајдете себе е да се изгубите, служејќи им на другите – Махтма Ганди

4. Своите корисници треба да ги прифатиме како гости на забава каде ние сме домаќини и постојано се трудиме нивното задоволство да биде на скалило погоре – Џеф Безос

5. Некои зборови може да бидат кратки и лесни за изговор, но нивното ехо се слуша со денови – Мајка Тереза

6. Она што го правите, правете го толку добро што сите ќе сакаат да го видат повторно и да го покажат на своите пријатели – Волт Дизни

7. Секогаш работете повеќе од она што се бара од вас – Џорџ Патон

8. Не е чесно да барате од другите да го направат за вас она што не го правите вие за себе – Еленор Рузвелт

9. Не барајте полесен живот, молете се да станете посилен човек – Џон Кенеди

10. Само животот во кој сме корисни и потребни за другите луѓе е вреден за живеење – Алберт Ајнштајн

Би можело да ве интересира:

Цитати за смирување и охрабрување: 20 реченици кои секогаш ќе ви помогнат да го најдете својот пат Верувајте му ја својот инстинкт. Кога внатрешното чувство ве скокотка или боцка,...
Кравите имаат најдобри пријатели и уште 14 факти што веднаш ќе ви го подобрат расположението Веќе неколку месеци ситуацијата во светот е далеку од добра, па постојано луѓето...
6 ставови кои мора да ги прифатите за да научите да се сакате себеси Сигурна сум дека не сум ни прва ни последна личност која некогаш наивно сметала ...

Најчитани неделава