Анџелина Џоли: 10 цитати за животот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 21-09-2020


Анџелина Џоли: 10 цитати за животот

Анџелина Џоли постојано го привлекува јавното внимание - со своите изјави, улоги, приватен живот или едноставно со својата убавина.

angelina-joli-10-citati-za-zivotot-01

Големата хуманитарка, која живее по принцип што една третина од својата заработка ја дава во хуманитарни цели, пред само неколку дена го прослави својот 39-ти роденден.

Токму затоа, издвоивме 10 од нејзините највпечатливи животни пораки:

1. „Кога си опкружен со многу поединци кои постојано ти зборуваат дека си прекрасен, со текот на времето веруваш дека си сјаен. Меѓутоа, кога некој ќе ти каже дека нешто правиш погрешно, подеднакво лесно ќе поверуваш во тоа.“

2. „Без болка не би имало патење, без патењето не би научиле од своите грешки. Болката и патењето ги отвораат сите прозорци, а без нив нема живот.“

3. „Мислам дека лузните се секси. Тоа значи дека си направил грешка која резултирала со хаос.“

4. „Не верувам во чувството на вина, верувам во импулсивен живот додека некој ненамерно не повредите. И никогаш не осудувајте, треба да живеете во потполна слобода.“

5. „Има нешто во смртта што е утешно. Заради помислата на тоа дека може да умреш уште утре, повеќе го цениш животот денес.“

angelina-joli-10-citati-za-zivotot-02

6. „Кога ќе почнам да размислувам логично, а не ги слушам своите инстинкти - тогаш запаѓам во неволја.“

7. „Па што ако излезам будала, на кој му е грижа? Не се плашам од туѓата перцепција за мене.“

8. „Ако ги прашате луѓето што отсекогаш сакале да направат во животот, повеќето од нив помислуваат на нешто што никогаш не го направиле. Тоа ми го крши срцето.“

9. „Мислам дека сите жени минуваат низ фаза во која мразат нешто на себе или нешто не им се допаѓа. Прекрасно е најпосле да го исфрлиш тоа што те загрижува. Затоа ги сметам мааните за привлечни, исто како и лузните.“

10. „Кога имаш 6 деца, засекогаш си обврзан.“

Би можело да ве интересира:

Жено, биди кралица! Биди кралица. Биди нежна. Нека те водат нови идеи постојано, уживај во тоа што с...
Поучни народни поговорки: „Љубовта нема години, таа се раѓа секогаш“ Животот е тимска игра. Имајте ведар став и во него никогаш не е предоцна за љубо...
Инспиративни цитати за секоја нова мајка и нејзиното тело по породувањето Без оглед како и да се породила, телото на мајката во најголем број случаи веќе ...

Најчитани неделава