10 инспиративни цитати од Бијонсе
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
RECEPCIONERI/KI 27-01-2020
Планер 27-01-2020
Сервисер 27-01-2020


10 инспиративни цитати од Бијонсе

Самостојна, успешна, моќна - нема жена која не посакува да е на нејзино место, но и маж кој не ја смета како идеал и хероина.

10-inspirativni-citati-od-bijonse-01.jpg

Како најмоќна жена на денешницата и достоен пример, ова се 10-те најинспиративни мисли кои ја оформиле Бијонсе онаква каква што е денес.

1. Сопствената вредност ја утврдуваме самите. Нема потреба да зависиме од тоа некој да ни каже кои сме и колку вредиме.

2. Најатрактивната работа која една жена може да ја носи на себе е самодовербата.

3. Ако сè беше совршено, никогаш немаше да учиш и напредуваш.

4. Моќта не ти е дадена. Мора сам да ја зграпчиш.

5. Кога не се чувствувам најдобро се прашувам: „Што ќе преземеш околу тоа?“ Ја користам негативната енергија за да се трансформирам во нешто многу подобро.

10-inspirativni-citati-od-bijonse-02.jpg

6. Ако направи сè што е во твоја можност и сè уште не ти се случува она што го сакаш, излези и почувствувај ја забавата. Облечи го најжешкиот фустан кој го имаш и продолжи понатаму.

7. Треба да го промениме начинот на кој се гледаме себеси. Треба да направиме чекор напред и како жени да го преземеме водството.

8. Мојата најголема лекција во животот е да не се фокусирам на естетиката. Суштината е во тоа кој си. Човечноста, тоа те прави прекрасен.

9. Не морам да докажам ништо на никого. Треба само да го следам моето срце и да се сконцентрирам на она што сакам да му го пренесам на светот. Јас го водам мојот свет.

10. Прави го она за што си роден. Само треба да веруваш во себе.

Би можело да ве интересира:

„Не сакам да бидам следниот Мајкл Џордан, сакам да сум исклучиво Коби Брајант“ - најдобрите цитати н... Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа на 26 јануари, 2020 година. Имаше с...
Океаните се сини поради сонцето и уште 6 интересни факти за океаните Без вода нема живот, но колку навистина знаеме кога се океаните во прашање? Пост...
„Не чувај ништо за специјална пригода, таа пригода е ДЕНЕС“ – моќни животни лекции на кои треба да и... Американската новинарка Реџина Брет стекна неверојатна популарност, иако има нап...