Зависници од Интернет
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


Зависници од Интернет

Грбот ве боли, прстите ви се грчат, а вашата околина ве препознава само во седечка положба. Сега е време да проверите дали вашиот компјутер ви е навистина толку добар пријател или треба да започнете со одвикнување лека-полека.

zavisnici-od-internet-01.jpg

Зависници сте ако...

1. Кога нарачувате храна за журка барате да ви ја сервираат на хард-диск

2. На докторот му се жалите дека ве мачи Intel inside.

3. Детето ви се обраќа со www.tato/mama.mk/

4. Жена ви е воодушевена од вашиот џојстик

5. Омилена книга ви е “Е-mail и детективи“

6. Имињата на сите ваши пријатели завршуваат на @...

7. ... а нив ги сонувате во HTML формат

8. Наутро на партнерката и велите: Драга, доручекот е on-line

9. Не можете да и се јавите на мајка ви бидејќи нема модем

10. Комјутерот ви е поскап од автомобилот

11. На возачот на такси му велите да ве носи на: http://33602./ulica/135.html

12. Кога нешто ќе зафркнете секогаш се прашувате каде е сега копчето Back

13. За време на предигра ја прашувате саканата дли треба два пати да кликнете (и тоа брзо)

14. Си праќате сами на себе мејл за да се потсетите на некои работи и обврски

15. Обожавате да пиете ладно кафе

16. Он-лајн сексот ви е супер забава и со радост викате “Кликни ме бејби!“

17. Ви требаат 20 минути за да ги видите сите Bookmarks кои ги имате

18. Прекинувате врска преку e-mail

19. Кога некој ќе ви каже шега велите ЛОЛ.

20. На секој час велите дека ќе станете од компјутерот за 5 минути

21. Проверувате e-mail на секои 2 минути па дури и кога немате постојано кликате на send/receive копчето.

22. И најлош симптом: еден ден дознавате дека женската која седи на соседниот компјутер се соблекува гола постојано, а вие немате поим дека тоа се случило!

Би можело да ве интересира:

„Годините носат слобода": 7 вредни животни лекции од Глен Клоус Глен Клоус е една од најценетите актерки на нашето време. Родена е на 19 март, 1...
„Пијте го секој момент од животот, непроживеаниот живот создава тага“ - Соломоновите бисери на мудро... Ова е можеби една од најдобрите приказни за кралот Соломон во која се собрани си...
Позитивниот став е како совршено кафе - не го започнувајте денот без него Понеделник е прв работен ден и обично, ден кога сакаме да започнеме нешто ново. ...