„Ѝ беше потребен херој, па стана тоа“: 8-ми Март и 11 цитати за славење на жената
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


„Ѝ беше потребен херој, па стана тоа“: 8-ми Март и 11 цитати за славење на жената

За жената се кажани прекрасни зборови... Кариеристка, мајка, сопруга – вистинска муза во секој поглед, зарем не?

i-beshe-potreben-heroj-pa-stana-toa-8-mi-mart-i-12-citati-za-slavenje-na-zenata-01.jpg

Таа е моќна, таа е паметна, таа е рамноправна... Таа е жена!

Моќни цитати за жените:

- „Малите девојчиња со соништа стануваат жени со визија.“

- „Понекогаш мора да бидете и убавицата и ѕверот.“

- „Таа веруваше дека може, па го стори тоа.“

- „Разгали ме со лојалност. Можам да се финансирам и самата.“

- „Таа не бараше витез. Таа бараше меч.“

i-beshe-potreben-heroj-pa-stana-toa-8-mi-mart-i-12-citati-za-slavenje-na-zenata-02.jpg

- „Ѝ беше потребен херој, па стана тоа.“

- „Никогаш не ја потценувај моќта на жена што знае што сака.“

- „Кога жените се поддржуваат една со друга, неверојатни работи се случуваат.“

- „Јас сум жена. Која е твојата супермоќ?“

i-beshe-potreben-heroj-pa-stana-toa-8-mi-mart-i-12-citati-za-slavenje-na-zenata-03.jpg

- „Мажите се тоа што нивните мајки ги направиле.“

- „Вистинската жена може да направи сè сама, но вистинскиот маж нема да ѝ го дозволи тоа.“

- „Само силен маж може да се справи со силна жена. Слаб маж ќе каже дека таа има лош темперамент.“

- „Силна жена не сака маж кој ќе се грижи за неа. На неа ѝ треба маж кој ќе го разбере тоа и нема да биде исплашен од тоа.“

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најубавите мисли за мажите и жените: Ако имаш млада жена и старо вино, биди подготвен за полна куќа ... Колку и да се критикуваме меѓусебно, ниту жените можеме без мажите, ниту мажите ...
Инспиративни цитати за секоја нова мајка и нејзиното тело по породувањето Без оглед како и да се породила, телото на мајката во најголем број случаи веќе ...
Факти за Меланија Трамп: Течно зборува 5 јазици, но е единствената прва дама која позирала гола Соединетите Американски држави имаат нова прва дама, и таа меѓу другото има поте...

Спонзорирани линкови: