14 факти за Миа Калифа, пензионираната порно актерка која неодамна се сврши


14 факти за Миа Калифа, пензионираната порно актерка која неодамна се сврши

Има повеќе од 15 милиони следбеници на Инстаграм, ова ќе ѝ биде втор брак и е една од најомразените личности во нејзината родна земја Либан.

14-fakti-za-mia-kalifa-penzioniranata-porno-akterka-koja-neodamna-se-svrshi-01.jpg

Миа Калифа е една од најпознатите порно актерки и додека некои ја обожаваат, многумина го критикуваат нејзиниот избор на професија.

Таа дури е нарекувана срам за нејзината родна земја Либан, но тоа не ја спречува да живее со полн здив, а неодамна дури ја пронајде и љубовта на својот живот.

Факти за пензионираната порно актерка Миа Калифа:

Родена е во Бејрут, Либан, а се преселила со семејството во САД во 2000 година, кога имала 7 години.

14-fakti-za-mia-kalifa-penzioniranata-porno-akterka-koja-neodamna-se-svrshi-14.jpg

Дипломирала на универзитетот во Тексас, но потоа започнала да работи во еден синџир за брза храна во Мајами, Флорида.

14-fakti-za-mia-kalifa-penzioniranata-porno-akterka-koja-neodamna-se-svrshi-08.jpg

Додека работела во ресторанот за брза храна некој клиент ѝ дал понуда за работа во порно индустријата и таа ја прифатила можноста.

14-fakti-za-mia-kalifa-penzioniranata-porno-akterka-koja-neodamna-se-svrshi-03.jpg

Вели дека во овој бизнис не влегла поради парите, туку за да си ја подобри самодовербата.

14-fakti-za-mia-kalifa-penzioniranata-porno-akterka-koja-neodamna-se-svrshi-13.jpg

Нејзиното семејство било разочарано и оттогаш не зборува со неа.

14-fakti-za-mia-kalifa-penzioniranata-porno-akterka-koja-neodamna-se-svrshi-10.jpg

Била муслиманка, но ја сменила верата и станала христијанка, а тоа дополнително ги разлутило нејзините најблиски.

14-fakti-za-mia-kalifa-penzioniranata-porno-akterka-koja-neodamna-se-svrshi-04.jpg

Откако снимила видео за возрасни со хиџаб на себе, стана најпребаруваната порно актерка на интернет, но почна да добива и закани по живот од родниот Либан, но и од муслимани од целиот свет.

14-fakti-za-mia-kalifa-penzioniranata-porno-akterka-koja-neodamna-se-svrshi-06.jpg

Уште 7 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...
Бил 5 години во брак: Факти за Ден Хортон, новото момче на Лејди Гага 37-годишниот сексапилен Ден Хортон го освои срцето на Гага, но кој е всушност то...
Имал брак од 4 месеци, секаде ја носи мајка си: 18 факти за Бредли Куп... Кога беше прогласен за најсекси маж на светот изјави дека навистина му се допаѓа...