14 факти за Миа Калифа, пензионираната порно актерка која неодамна се сврши
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavacka 23-05-2019


14 факти за Миа Калифа, пензионираната порно актерка која неодамна се сврши

Има повеќе од 15 милиони следбеници на Инстаграм, ова ќе ѝ биде втор брак и е една од најомразените личности во нејзината родна земја Либан.

14-fakti-za-mia-kalifa-penzioniranata-porno-akterka-koja-neodamna-se-svrshi-01.jpg

Миа Калифа е една од најпознатите порно актерки и додека некои ја обожаваат, многумина го критикуваат нејзиниот избор на професија.

Таа дури е нарекувана срам за нејзината родна земја Либан, но тоа не ја спречува да живее со полн здив, а неодамна дури ја пронајде и љубовта на својот живот.

Факти за пензионираната порно актерка Миа Калифа:

Родена е во Бејрут, Либан, а се преселила со семејството во САД во 2000 година, кога имала 7 години.

14-fakti-za-mia-kalifa-penzioniranata-porno-akterka-koja-neodamna-se-svrshi-14.jpg

Дипломирала на универзитетот во Тексас, но потоа започнала да работи во еден синџир за брза храна во Мајами, Флорида.

14-fakti-za-mia-kalifa-penzioniranata-porno-akterka-koja-neodamna-se-svrshi-08.jpg

Додека работела во ресторанот за брза храна некој клиент ѝ дал понуда за работа во порно индустријата и таа ја прифатила можноста.

14-fakti-za-mia-kalifa-penzioniranata-porno-akterka-koja-neodamna-se-svrshi-03.jpg

Вели дека во овој бизнис не влегла поради парите, туку за да си ја подобри самодовербата.

14-fakti-za-mia-kalifa-penzioniranata-porno-akterka-koja-neodamna-se-svrshi-13.jpg

Нејзиното семејство било разочарано и оттогаш не зборува со неа.

14-fakti-za-mia-kalifa-penzioniranata-porno-akterka-koja-neodamna-se-svrshi-10.jpg

Била муслиманка, но ја сменила верата и станала христијанка, а тоа дополнително ги разлутило нејзините најблиски.

14-fakti-za-mia-kalifa-penzioniranata-porno-akterka-koja-neodamna-se-svrshi-04.jpg

Откако снимила видео за возрасни со хиџаб на себе, стана најпребаруваната порно актерка на интернет, но почна да добива и закани по живот од родниот Либан, но и од муслимани од целиот свет.

14-fakti-za-mia-kalifa-penzioniranata-porno-akterka-koja-neodamna-se-svrshi-06.jpg

Уште 7 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

Имал брак од 4 месеци, секаде ја носи мајка си: 18 факти за Бредли Куп... Кога беше прогласен за најсекси маж на светот изјави дека навистина му се допаѓа...
10 факти за тешкотиите на Селена Гомез со менталното здравје Турнеите ѝ се навистина тешка обврска и вели дека ѝ ја цицаат душата и често се ...
Најмладиот играч којшто постигнал 2.000 поени во НБА - 10 факти за Леб... Леброн Џејмс е американски професионален кошаркар којшто стана славен веднаш што...