Марфи секогаш нè следи
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Марфи секогаш нè следи

Колку пати ви се случило г-дин Марфи да е покрај вас? И кога мислите дека сè тргнало како што треба, ете гоооо... Ова се некои интересни закони кои не следат во животот.

marfi-ne-sledi-sekogas-01.jpg

Ќе се насмеете, но и ќе се сетите дека се повеќе од реални:

1. Оној што плаќа најмалку, најмногу приговара.

2. Ниеден вистински проблем нема решение.

3. Никој не ги забележува големите грешки.

4. Ненадејно добиеното слободно време секогаш се губи залудно.

5. Никој не слуша додека не направиш грешка.

6. Кога се обидуваш некому да му покажеш дека машината не работи, таа ќе проработи.

7. Подобро добар план денес, отколку совршен утре.

8. Јачината на чешањето е обратно пропорционална на можноста да го дофатиш местото кое те чеша.

9. Краен рок е една недела по планираниот краен рок.

10. Веројатноста лебот да падне од страната намачкана со путер е правопропорционална со цената на килимот.

11. Кесата која ќе се скине е онаа во која се јајцата.

12. За да добиеш кредит, мораш најнапред да докажеш дека не ти е потребен.

13. Да се греши е човечки, но за стварно да се заглави потребен е компјутер.

14. Смешкај се... Утре ке биде полошо.

15. Кој се двоуми веројатно е во право.

16. Глупакот и неговите пари обично победуваат на изборите.

17. Кога на политичар ќе му светне идеја, обично е лоша.

18. Кога некој нешто ќе испушти, тоа никој нема да го подигне, но затоа секој ќе го шутне.

19. Грам имиџ вреди кило вистински способности.

20. Штом некому направиш услуга, тоа ќе стане твоја работа.

21. Ништо не е толку мало за да неможе да се напумпа.

22. Додека дојдеш на ред правилата ќе се сменат.

23. Другата редица се движи побрзо.

24. Доколку нешто може да тргне наопаку, ќе тргне наопаку.

25. Доколку нешто не може да тргне наопаку, ќе тргне наопаку.

26. Доколку цела низа настани можат да тргнат наопаку, ќе тргнат наопаку по најлошиот можен ред.

27. Шансата секогаш се појавува во најнеповолниот момент.

28. 90% од сè е срање.

Би можело да ве интересира:

Имал брак од 4 месеци, секаде ја носи мајка си: 18 факти за Бредли Куп... Кога беше прогласен за најсекси маж на светот изјави дека навистина му се допаѓа...
„Не чувај ништо за специјална пригода, таа пригода е ДЕНЕС“ – моќни жи... Американската новинарка Реџина Брет стекна неверојатна популарност, иако има нап...
Цитати за смирување и охрабрување: 20 реченици кои секогаш ќе ви помог... Верувајте му ја својот инстинкт. Кога внатрешното чувство ве скокотка или боцка,...