За среќата...
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


За среќата...

Што се би направиле за да можете околу себе да гледате само среќни и насмеани луѓе? Што е она што вам ве прави среќни и исполнети?

za-srekata-01.jpg

Дали е потребно многу за да ви се исполни душата со радост?

1. Среќни не нè прават работите што ги имаме, туку колку уживаме во она што го имаме.

2. Среќата е како кога ќе се измочате во гаќи. Сите можат да видат, но само вие можете да ја почувствувате топлината.

3. Среќата може да се пронајде и во најмрачните периоди, ако се сетите да го вклучите светлото.

4. Барајќи ја среќата на другите, ќе ја пронајдеш и својата.

5. За секоја минута бес, губиш 60 секунди среќа.

6. Среќата е како џем. Не можеш ниту малку да намачкаш, а бар трошка да не капне на тебе.

7. Среќата не се мери секогаш во бројот на насмевки.

8. Најубави луѓе се среќните луѓе!

Би можело да ве интересира:

Инспиративни цитати за секоја нова мајка и нејзиното тело по породувањ... Без оглед како и да се породила, телото на мајката во најголем број случаи веќе ...
Најчестите грешки кои ги прават несреќните луѓе Луѓето не мора да се во затвор за да бидат заробени. Тие може многу повеќе да ст...
„Што е тоа во луѓето тажно, што живеат во животи туѓи?“ - 11 години не... 16 октомври, 2007 година. Веста одекна морничаво и злокобно, оставајќи пустош во...