Најреалната торта со кучиња која некогаш сте ја виделе (фото)


Најреалната торта со кучиња која некогаш сте ја виделе (фото)

На прв поглед делуваат како два британски булдози кои позираат пред фототапарат. Но, што ако ви кажеме дека ова не е фотка, туку торта? Да, торта. Ема Џејн стои зад ова ремек дело кое ќе биде претставено на Интернационалната изложба на торти од 4-ти до 6-ти ноември во Бирмингем.

ako-ova-ne-e-fotografija-od-dve-kucinja-togas-sto-e-1.jpg

ako-ova-ne-e-fotografija-od-dve-kucinja-togas-sto-e-2.jpg

ako-ova-ne-e-fotografija-od-dve-kucinja-togas-sto-e-3.jpg

ako-ova-ne-e-fotografija-od-dve-kucinja-togas-sto-e-4.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Прва фотка од Чикаго Вест, ќерката на Ким и Канје По речиси месец и половина од раѓањето на Чикаго Вест, мајката Ким Кардашијан се...
Мини водич: Како да се грижите за себе оваа есен? Во ладните есенски денови, важно е да не западнете во депресија, туку да најдете...
Прва фотка од синчето на Криси Тајген и Џон Леџенд Криси Тајген и Џон Леџенд по вторпат станаа родители на синчето кое се роди на 1...

Најчитани неделава